Nowy anglojęzyczny kierunek II stopnia na WIPOŚ PŁ

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska uruchamia w nadchodzącej rekrutacji nowy kierunek studiów II stopnia prowadzony całkowicie w języku angielskim o nazwie Energy Systems in the Built Environment.

Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi metodami oceny efektywności energetycznej, rozwiązań w zakresie inteligentnych budynków i miast oraz szeroko pojętymi metodami pozyskiwania i wydatkowania energii w przestrzeni miejskiej. Na ESBE mogą aplikować absolwenci z tytułem inżyniera, magistra inżyniera lub równorzędnym.

W trakcie 3-semestralnych studiów będzie można zdobyć wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla inteligentnych miast spełniających wymagania zrównoważonego rozwoju. Studenci będą uczyć się m.in., jak za pomocą nowoczesnych technik symulacji komputerowych obliczyć zapotrzebowanie na energię i możliwość jej produkcji z użyciem odnawialnych źródeł energii. Będą poznawać technologie zasilania budynków i całych osiedli tak, aby spełniły one kryteria gospodarki niemal zero-energetycznej i niskoemisyjnej.

Absolwenci po tym kierunku mogą znaleźc pracę np. w przedsiębiorstwach z branży nowoczesnego budownictwa, instalacji, odnawialnych źródeł energii, firmach zajmujących się audytingiem energetycznym, certyfikacją energetyczną i poszanowaniem energii w kraju i na świecie.

Więcej szczegółów związanych z programem kształcenia można znaleźć w wyszukiwarce kierunków, w ulotce informacyjnej oraz na stronie internetowej Wydziału.

Kierunek jest realizowany w ramach projektu  Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.