Tu studiujemy i mieszkamy

... Tu jesteśmy, studiujemy i mieszkamy

 

Nasze kampusy są nie tylko wizytówką uczelni, ale także miasta. Położone blisko słynnej ulicy Piotrkowskiej stanowią zwarty teren, na którym znajdziesz wszystkie budynki politechniki, sale zajęciowe, laboratoria, warsztaty, dziekanaty, rektorat. Szczególny charakter nadają im XIX-wieczne pałacyki i zrewitalizowane budynki pofabryczne przystosowane do nowocześnie prowadzonego kształcenia. Ozdobą kampusów jest park z unikatowym drzewostanem.

 


Zapraszamy do zapoznania się z mapą naszego kampusu

 

Dla studentów spoza Łodzi wybudowaliśmy Osiedle Akademickie. Tworzy je dziewięć akademików, w których panują dobre warunki i atmosfera do nauki, a jednocześnie korzystny klimat do przyjemnego spędzania wolnego czasu. Sieć komputerowa, która zapewnia dostarczenie Internetu do każdego pokoju, rozwinięta baza rekreacyjna, stołówka, kluby studenckie – to tylko niektóre atuty naszych akademików. PŁ dysponuje Salą Widowiskową, która znajduje się w jednym z domów studenckich. Jest to obiekt z nowoczesną sceną wyposażoną w sprzęt multimedialny i widownię, przeznczony do organizacji imprez typu wybory miss, festiwale, konkursy, spotkania z ekspertami.

 

Koszty związane z zamieszkaniem w domach studenckich PŁ są aktualizowane na bieżąco i można je znaleźć tutaj.

 

Na terenie osiedla znajdują się biura organizacji studenckich, obiekty sportowe, poczta, przychodnie lekarskie, stołówka i małe sklepiki oraz nowoczesna sala widowiskowa, w której odbywa się wiele imprez kulturalnych i naukowych. To stąd audycje nadaje Studenckie Radio ŻAK PŁ!

 

Dla osób zainteresowanych miejscem w domu studenckim polecamy stronę Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej, na której w zakładce "zakwaterowanie" znajdują się wszelkie informacje na ten temat. 

 

 

Poznaj nasz kampus