Computer Science - rekomenduje Marcel Bednarek

Od układów cyfrowych i działania procesora na najniższym poziomie aż po inżynierię oprogramowania i sztuczną inteligencję. Studia na kierunku Computer Science pozwalają rozwinąć skrzydła w zakresie informatyki. O kierunku opowiada Marcel Bednarczyk.

 

Wybrałem Computer Science…

…ze względu na obszar moich zainteresowań. Dzięki realizacji programu w języku angielskim nie tylko rozbudowałem swoją wiedzę informatyczną, ale również rozwinąłem swoje kompetencje językowe i wzbogaciłem słownictwo specjalistyczne, które jest niezmiernie ważne w tej branży. Od zawsze pasjonowałem się programowaniem i algorytmiką, ale na studiach przekonałem się, że informatyka to nie tylko pisanie kodu. Poznałem pełen przekrój zagadnień, od układów cyfrowych i działanie procesora na najniższym poziomie, przez programowanie, bazy danych i sieci komputerowe, aż po inżynierię oprogramowania i sztuczną inteligencję. Tworzyłem też wiele projektów, dzięki którym mogłem wykorzystać całą wiedzę w jednej dużej aplikacji.

Zajęcia na kierunku Computer Science…

…prowadzone są w kameralnych grupach, co pozwala nawiązać lepszy kontakt z prowadzącymi i łatwiej dopytać w razie wątpliwości lub chęci podjęcia dyskusji. Dzięki temu studia na kierunku Computer Science stają się bardziej skierowane indywidualnie do każdego studenta, a własne pomysły mają szansę na jeszcze doskonalszą realizację. Zdalna formuła zajęć sprawiła, że mam jeszcze większą swobodę w wyborze środowiska, bo jest ono instalowane na własnej maszynie. Łatwo nawiązać również międzynarodowe znajomości, bo na każdym semestrze dołączają do grupy studenci z wymiany.

Podczas studiów na tym kierunku mam czas na…

… realizację swoich pasji. Politechnika Łódzka daje ogromne możliwości, ogranicza tylko wyobraźnia i czas, bo studia wiecznie nie trwają. Warto proponować swoje własne pomysły podczas zajęć. Jeśli okażą się związane z materiałem poruszanym na zajęciach lub nawet nawet wykraczające ponad program, istnieje spora szansa, że taki pomysł zostanie potraktowany jako praca zaliczeniowa. Na Politechnice Łódzkiej jest również wiele kół naukowych, osobiście jestem członkiem UbiCOMPu, gdzie tworzymy projekty związane z HCI czyli Human-Computer Interaction. Oprócz kodowania w kole można nauczyć się przeprowadzać wywiady z użytkownikami, projektować wydruk 3D, czy UX/UI.

Po studiach na kierunku Computer Science widzę się…

… na stanowisku developerskim, a w perspektywie długoterminowej jako Tech Lead, CIO, lub IT Director. Oprócz bardzo ważnych umiejętności twardych, czyli wiedzy i doświadczenia, realizacja projektów uczy mnie także pracy w zespole. Jestem również członkiem wydziałowej rady samorządu i stowarzyszenia studentów BEST PŁ, gdzie tworzone projekty mogą napawać dumą przy każdym finale. Czy będę pracował zawodowo w języku polskim czy angielskim, stacjonarnie, czy może zdalnie – dla mnie to nie ma znaczenia. Po tym kierunku mam odpowiedni fundament, na którym mogę budować swoją przyszłość w każdej formie pracy.

Poznaj nasz kampus