75 lat Politechniki Łódzkiej
STRONA GŁÓWNA

Potęguj możliwości na Erasmusie

Davide Massa studiuje inżynierię biomedyczną na Uniwersytecie w Cagliari we Włoszech. Pochodzi z Sardynii. Na Politechnice Łódzkiej kontynuuje studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Centrum  Kształcenia Międzynarodowego (IFE). Naszą uczelnię polecili mu znajomi.

Od pięciu lat trenuje kung fu. Uprawia różne dyscypliny, od stylu akrobatycznego do słynnego chińskiego tańca smoka i tańca lwa. Na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii w 2019 roku zdobył dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy. Na Politechnice Łódzkiej może łączyć pasję sportową z nauką. Łódź jest dla niego miastem studenckim, które dynamicznie się rozwija. W wolnych chwilach poznaje polską kulturę i odkrywa klimatyczne zakątki na ul. Piotrkowskiej.

Davide przyjechał do Polski w ramach wymiany z programu Erasmus +. W ramach wymiany na naszą uczelnię przyjeżdża rocznie ok. 500 studentów zagranicznych, a 400 studentów Politechniki Łódzkiej wyjeżdża za granicę na studia i praktyki. Program Erasmus+ w Politechnice Łódzkiej to niemal 350 umów międzynarodowych.

 

 

Poznaj nasz kampus