Rusza II etap rekrutacji na studia I st.

Studenci na kampusie PŁ

Rekrutacja na Politechnikę Łódzką trwa. Po zakończonym pierwszym naborze pozostały wolne miejsca na 25 kierunkach stacjonarnych (740 miejsc) oraz 3 niestacjonarnych (55 miejsc). Zapraszamy do rejestracji w Portalu kandydata.

Do wyboru na studiach I stopnia pozostają 22 kierunki studiów w języku polskim, 2 w języku angielskim (Advanced Biobased and Bioinspired Materials, włókiennictwo i przemysł mody - język angielski) oraz jeden w języku francuskim (Gestion et Technologie).

Na Wydziale Mechanicznym w rekrutacji uzupełniającej dostępne są trzy kierunki: inżynieria materiałowa, energetyka oraz mechanika i budowa maszyn. Na Wydział Chemiczny kandydaci mogą aplikować na następujące kierunki: Advanced Biobased and Bioinspired Materials, analityka chemiczna, chemia, chemia budowlana, informatyka w ochronie środowiska, nanotechnologia, technologia chemiczna.

Na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności wolne miejsca pozostały jeszcze na kierunkach: biogospodarka, biotechnologia, menedżer żywności i żywienia oraz technologia żywności i żywienie człowieka. Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska zaprasza na kierunki: inżynieria bezpieczeństwa pracy, inżynieria chemiczna i biochemiczna, inżynieria ochrony środowiska.

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów ma jeszcze wolne miejsca na kierunkach: inżynieria wzornictwa przemysłowego, włókiennictwo i przemysł mody, włókiennictwo i przemysł mody (język angielski), wzornictwo. Wydział Organizacji i Zarządzania prowadzi nabór na dwa kierunki: Gestion et Technologie oraz papiernictwo i poligrafia.

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej rekrutuje na kierunek fizyka techniczna, a Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska - na kierunek inżynieria środowiska w budownictwie.

Dokumenty można składać do 14 września, a 16 września odbędzie się sprawdzian uzdolnień plastycznych dla kandydatów na kierunki inżynieria wzornictwa przemysłowego oraz wzornictwo. Ostateczne listy nowoprzyjętych studentów poznamy 21 września 2021 r.

Jednocześnie przypominamy, że trwa rekrutacja na studia II stopnia. Dokumenty będą przyjmowane do 15 września. Na 19 i 20 września zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 września.

Pełna lista kierunków, na które prowadzona jest rekrutacja, dostępna jest tutaj.

Do zobaczenia na Politechnice Łódzkiej!