STRONA GŁÓWNA

Zaplanuj rok z PŁ - listopad z automatyką i robotyką

Listopad na Politechnice Łódzkiej będzie bogaty w ciekawostki i wydarzenia związane z automatyką i robotyką. Do udziału w akcji Zaplanuj rok z PŁ zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych taką tematyką.

W promocję automatyki i robotyki, jako dziedziny naukowej, zaangażowały się 2 Wydziały naszej uczelni: Mechaniczny oraz Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Przez cały miesiąc będziemy zapełniać nasz kalendarz oraz media społecznościowe informacjami o robotach, układach scalonych, mikroprocesorach, czy programowaniu. Przybliżymy profil absolwenta po kierunku automatyka i robotyka, zaprezentujemy filmy z wybitnymi specjalistami, studentami oraz ciekawostki dotyczące tej dziedziny.

W listopadzie odbędzie się sporo wydarzeń, które bezpośrednio i pośrednio powiązane są z automatyką lub robotyką. Specjalne konkursy dla uczniów (First Step to...), zawody Sumo Challenge czy konferencje naukowe to tylko przykłady, że w automatyce i robotyce zawsze się coś dzieje. O tego typu inicjatywach już można poczytać w naszym kalendarzu.

Kulminacyjną częścią akcji Zaplanuj rok z PŁ będzie Dzień z automatyką i robotyką, który odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) na obu wydziałach prowadzących studia na tym kierunku. Szczegółowy program wykładów i warsztatów przygotowanych dla uczniów znaduje się w kalendarzu.

Zapraszamy!

 

 

Poznaj nasz kampus