Stypendia Miasta Łodzi dla olimpijczyków

Kandydaci na studia w Politechnice Łódzkiej, którzy są jednocześnie laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych a także tematycznych, mogą ubiegać się o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi.

Urząd Miasta Łodzi do końca lipca przyjmuje zgłoszenia od olimpijczyków, którzy planują studia w łódzkich uczelniach.

Każdy laureat lub finalista może złożyć wniosek stypendialny, który dostępny jest na stronie www.mlodziwlodzi.pl i już od października cieszyć się dodatkowym finansowaniem swoich studiów. Można zdobyć stypendium w wysokości nawet 1500 zł miesięcznie, które wypłacane będzie przez cały pierwszy rok studiów!

Wypełniony wniosek należy wydrukować oraz dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, Al. Politechniki 32, I piętro, pok. 114, w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2019 r. Wyboru stypendystów dokonuje Komisja Stypendialna powołana przez Prezydenta Miasta Łodzi składająca się z przedstawicieli Miasta oraz łódzkich uczelni publicznych na zasadach określonych w zarządzeniu Prezydenta Miasta Łodzi w sprawie ogłoszenia IX edycji stypendiów naukowych Miasta Łodzi dla studentów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi.

Na stronie UMŁ moża znaleźć dokładny wykaz olimpiad uprawniających do wzięcia udziału w programie stypendialnym w zakładce: Inicjatywy >> Stypendia Miasta Łodzi

Na wszelkie pytania odpowiada UMŁ pod nr tel. 042 638 44 64, a takze mailowo: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl