Studencka akcja informacyjna o architekturze na PŁ

Tegoroczna rekrutacja na uczelnie przebiega inaczej niż poprzednie. Z powodu sytuacji epidemicznej zmieniony jest harmonogram matur, a co za tym idzie nabór na studia. Co najważniejsze dla kandydatów – nie zmieniają się zasady i limity przyjęć na uczelnie. Z myślą o maturzystach powstało wiele wirtualnych wydarzeń promujących ofertę studiów. Dowiedz się więcej o architekturze na Politechnice Łódzkiej to inicjatywa członków studenckiego koła naukowego KĄT, skierowana do kandydatów na ten kierunek.

 

Studenci Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ sami korzystali z popularnych dni otwartych na uczelniach, kiedy wybierali dla siebie miejsce kształcenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom tegorocznych maturzystów, postanowili pomóc kandydatom w podjęciu decyzji o wyborze uczelni. Członkowie Koła KĄT rozpoczęli na Facebooku akcję Dowiedz się więcej o architekturze na Politechnice Łódzkiej. Tam odpowiadają na liczne pytania licealistów, prezentują infrastrukturę PŁ, działanie Instytutu Architektury, a przede wszystkim pasje, jakie studenci realizują w kołach naukowych. Do inicjatywy Koła dołączyli pracownicy Wydziału, którzy również kierują zaproszenie dla licealistów do studiowania na Politechnice Łódzkiej.

Jak mówi Joanna Kurnyta z SKN KĄT:

Architektura nie jest łatwym kierunkiem, a broszury promocyjne nie zawsze zawierają wszystkie infrormacje. Często licealiści szukają prostych porad, np. jak przygotować się do egzaminu z uzdolnień plastycznych. Chcieliśmy dać maturzystom takie wskazówki.

A co najczęściej pytają uczniowie?

Pytania dotyczą najbliższej, ale i dalekiej przyszłości - nie dziwi nas to, warto znać cel swojego studiowania. Maturzyści pytają, jak trudno dostać się na architekturę, jak wygląda egzamin, a także o uprawnienia do wykonywania zawodu i wiele, wiele innych spraw

- podsumowuje Jaonna Kurnyta. Zauważa też, że zainteresowanie wydarzeniem jest większe niż przypuszczali organizatorzy:

Taki sposób komunikacji mieliśmy zaplanowany jeszcze przed wybuchem pandemii. Nie każdy, kto chce spróbować swoich sił na Politechnice Łódzkiej, może pojawić się w Łodzi, a zaistniała sytuacja tylko zmotywowała nas do poszerzenia zasięgów. Po tygodniowej akcji dotarliśmy do 30 tysięcy licealistów, co jest sporym wyczynem. Planujemy naszą akcję promować aż do końca maja. Nie znaczy to, że nie odpowiemy na żadne pytanie w lipcu. Pozostajemy otwarci dla zainteresowanych.

Więcej informacji o wszystkich kierunkach studiów na PŁ, zasadach rekrutacji oraz specjalne zajęcia z matematyki i fizyki dla maturzystów będą w programie Wirtualnego dnia otwartego PŁ. Do zobaczenia 23 maja (sobota) od godz. 10.00 na naszym kanale FB.

Poznaj nasz kampus