Rozstrzygnięcie konkursu "W Świecie Matematyki"

O tym, jak wiele zastosowań może mieć "królowa nauk", przekonali się uczestnicy konkursu "W Świecie Matematyki" im. Profesora Włodzimierza Krysickiego. 31 marca miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

To już szesnasta edycja konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego. Głównym celem tej inicjatywy jest popularyzacja matematyki stosowanej wśród uczniów naszego regionu oraz zachęta do podjęcia studiów w tym kierunku. Jednym z efektów konkursu jest także integracja środowisk matematycznych.

W tegorocznej edycji dwudziestu uczestników z najlepszymi wynikami znalazło się w etapie finałowym, który skłądał się z pięciu zadań otwartych. Spośród uczestników wybrano trzech najlepszych młodych matematyków.

Miejsce na podium zajęli:

• · Kacper Wadas z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej - I miejsce oraz tytuł Mathematicus Mega-Mentis Konkursu
  • · Tomasz Stefaniak z III Liceum Ogólnokształcącego - II miejsce
  • · Dominik Młynarczyk z Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego - III miejsce

Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkich miłośników "królowej nauk" zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

Zuzanna Kupczak