Poznaj 9 powodów dla których warto studiować w Łodzi i na PŁ

Studenci w Łodzi

Do 26 lutego trwa rekrutacja na studia II w Politechnice Łódzkiej. Oferta dotyczy 28 kierunków w języku polskim i 6 w języku angielskim. Co nas wyróżnia spośród innych uczelni? I dlaczego warto studiować w Łodzi? Poznaj 9 powodów!

Powód 1: Łódź to miasto tętniące życiem z wieloma atrakcyjnymi miejscami, niesamowitymi wydarzeniami i festiwalami, które przyciągają tysiące turystów.

EC1, Księży Młyn, Manufaktura i Pałac Poznańskiego, OFF Piotrkowska to wyjątkowe miejsca na mapie Łodzi. Każdy, kto choć raz spędził w nich popołudnie, wraca regularnie. Połączenie zabytkowej architektury z nowoczesnością stwarza niepowtarzalny klimat. To tu odbywają się koncerty, przedstawienia, plenerowe pokazy filmowe, a także międzynarodowe festiwale, jak choćby Light Move Festiwal, czy Lodz Design Festiwal. Dzięki mieszkańcom i turystom z Polski i Europy miasto tętni życiem przez cały rok.

Powód 2: Łódź to miasto z tradycją, które stwarza olbrzymie możliwości zawodowe.

Kto czytał lub oglądał „Ziemię obiecaną”, ten wie, że nasze miasto może poszczycić się wieloletnią tradycją związaną z produkcją odzieży i wyrobów włókienniczych. Dziś Łódź jest stolicą mody, gdzie swoje pracownie i salony ma wielu znanych projektantów, a jesienią odbywa się znany w całej Europie festiwal Łódź Young Fashion, któremu towarzyszą widowiskowe pokazy.

Tutaj także doskonale czują się firmy reprezentujące inne branże m.in.: informatyczną i produkcję gier komputerowych, energetyczną, produkcję sprzętu AGD, farmaceutyków, materiałów budowlanych, sprzętu medycznego.

Dzięki nowym inwestycjom i programom, z roku na rok powstają nowe miejsca pracy. W Łodzi będziesz mógł rozpocząć karierę m.in. w: Iris Telecomunication, Harman Connected Serives, Fujitsu EMEIA Finance Services, B/S/H, Cybercom, Clariant services, Infosys, McCormick, Amcor, Procter&Gamble, UPS, Ericsson, ABB, Whirpool, Nordea Bank AB i wielu innych.

Powód 3: z tytułem magistra inżyniera zarobisz więcej

Bezpośrednio po obronie pracy dyplomowej, a prawdopodobnie już podczas studiów, znajdziesz pracę, która spełni Twoje oczekiwania zawodowe i finansowe. Nie wierzysz? A jednak! Nasi absolwenci są bardzo cenieni przez pracodawców, a to szansa na pracę marzeń w Łodzi.

Wg badań Biura Karier PŁ aż 60% z Was znajdzie ją w ciągu miesiąca!

Studia II stopnia to też furtka, która umożliwi zdobycie uprawnień zawodowych niezbędnych do wykonywania niektórych zawodów, a także zapewni wyższe wynagrodzenie. Wg badań portalu wynagrodzenie.pl z 2022 r. osoby z tytułem magistra inżyniera zarabiają o 2 000 zł więcej niż osoby z tytułem inżyniera. Przekonaj się sam!

Powód 4: nietuzinkowe projekty badawcze

Politechnika Łódzka to nie tylko studiowanie, ale także (a może przede wszystkim) idealne miejsce, by realizować pasje naukowe. Pod okiem mentorów możesz dołączyć do uczestników programu E2TOP, którzy prowadzą swoje nietuzinkowe projekty badawcze – np. interaktywną biżuterię z danymi biomedycznymi, algorytm do rozpoznawania znaków Polskiego Języka Migowego, odwzorowanie pajęczyny zapaście

Powód 5: ważny punkt w CV

Na uczelni działa blisko 60 kół naukowych. Ich przedstawiciele wyjeżdżają na światowe konkursy studenckie i prezentują efekty prac zespołów. Łazik marsjański, samochód na energię słoneczną, przydomowa turbina wiatrowa wielokrotnie były doceniane przez naukowych ekspertów. To może być też Twoje zasługa i wyjątkowy punkt w Twoim życiorysie.

Powód 6: drzwi otwarte europejskich uczelni

Jako jedyna uczelnia w Polsce, Politechnika Łódzka należy do elitarnej sieci European Consortium of Innovative Universities. Dzięki ECIU będziesz mógł uczestniczyć w kursach i szkoleniach organizowanych przez zrzeszone uczelnie i zdobyć unikatowe mikro kompetencje, które wyróżnią Cię pośród innych studentów i na rynku pracy. Szczegóły na stronie (link).

Powód 7: Erasmus dla każdego

Wyjazd na Erasmusa? Nie tylko. Szansą na zdobycie dodatkowych doświadczeń są także nasze liczne międzynarodowe relacje z ośrodkami naukowymi oraz udział w międzynarodowych programach. Tylko kilka kroków dzieli Cię od wyjazdu do zaprzyjaźnionej uczelni w całej Europie i

• poznanie międzynarodowego środowiska akademickiego,
  • nauki w prestiżowych uczelniach partnerskich,
  • rozwoju kompetencji językowych,
  • poszerzenie horyzontów i poznanie nowych kultur.

W ramach studiów II st. i programu Erasmus+ możesz studiować w jednym z krajów UE, bądź krajach stowarzyszonych: Turcji, Macedonii, Islandii, Norwegii, Liechtenstein, czy Serbii, a także w krajach spoza UE.

Poznaj szczegóły mobilności studenckiej.

Powód 8: kariera naukowa w IDS PŁ

Marzysz o karierze naukowej? Doskonale. Po studiach II st. rozwiniesz skrzydła w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ. To pozwoli Ci  z sukcesem przejść kolejne naukowe etapy rozwoju i to w międzynarodowym zespole. W IDS kształcimy w 12 dyscyplinach, a program realizowany jest w międzynarodowych zespołach badawczych.

Powód 9: wyjątkowy kampus w centrum miasta

I nie obawiaj się o zakwaterowanie. Nasze osiedle studenckie to 9 domów studenckich (łącznie 2521 miejsc noclegowych), w których znajdziesz pokój za rozsądną cenę.

Atutem osiedla jest bardzo dobra lokalizacja. Akademiki są częścią kampusu i na zajęcia będziesz miał naprawdę blisko. Podobnie, jak do klubów studenckich, stołówki, Zatoki Sportu z basenem olimpijskim i jedną z największych ścianek wspinaczkowych w Polsce.

Do centrum miasta i ul. Piotrkowskiej przejdziesz w 10 minut, a kilkaset metrów dzieli Cię od terenów rekreacyjnych m.in. jednego z największych w Łodzi parku ks. Jana Poniatowskiego.

Do zobaczenia w Łodzi, do zobaczenia na kampusie PŁ.