Politechnika Łódzka na Salonach

Jak będzie wyglądała matura? Jakie przedmioty zdawać, by dostać się na wymarzony kierunek studiów? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas Salonów Maturzystów, w których Politechnika Łódzka weźmie udział już w przyszłym tygodniu.

Wrzesień to dla uczniów szkół średnich czas podejmowania ważnych decyzji. Deklaracja przedmiotu do zdawania na maturze wiąże się z wyborem przeszłej ścieżki zawodowej. Dla uczniów szkół średnich jest to życiowa decyzja.

Co roku tysiące uczniów szkół średnich gromadzą się na największej w Polsce kampanii informacyjnej – Salonach Maturzystów, organizowanych przez Perspektywy. We wrześniu w 16 miastach Polski odbędą się wykłady prowadzone przez ekspertów OKE na temat matury 2020 oraz prezentacje oferty uczelni z regionu i z całego kraju. Maturzyści znajdą podczas Salonu okazję do rozmowy z przedstawicielami działów rekrutacji uczelni i studentami, wezmą udział w warsztatach pomagających pokonać egzaminacyjny stres oraz dowiedzą się, jakich błędów unikać na maturze. Wszyscy niezdecydowani będą mogli uzyskać podpowiedzi w zakresie doradztwa zawodowego.

Politechnika Łódzka weźmie udział w Salonach Maturzystów w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu. Na naszym stoisku będzie można dowiedzieć się wszystkiego o kierunkach studiów i zasadach przyjęć. Pracownicy uczelni opowiedzą o programach studiów i metodach pracy, doradzą, jaki kierunek studiów będzie odpowiadał potrzebom kandydata. Swoje dokonania zaprezentują także studenci z kół naukowych, którzy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące studiowania.

Pierwszy Salon z udziałem Politechniki Łódzkiej rusza już 12 września w Warszawie. Zapraszamy.