Politechnika Łódzka na Łódzko-Świętokrzyskim Salonie Maturzystów

Przedmioty maturalne już wybrane? Czas pomyśleć nad kierunkiem studiów! Politechnika Łódzka zaprasza na Łódzko-Świętokrzyski Salon Maturzystów, który odbędzie się 29 września 2020 r. w godz. 10:00-19:00.

Tegoroczny Salon Maturzystów będzie wydarzeniem wyjątkowym. Przede wszystkim dlatego, że w tym roku stoiska uczelni przeniosą się na platformę online i będą dostępne dla kandydatów tylko w formie wirtualnej. Wyjątkowo w tym roku Salon Maturzystów, który do tej pory obejmował swoim zasięgiem tylko województwo łódzkie, zostanie poszerzony także o woj. świętokrzyskie. Trzecią wyjątkową i miłą okoliczność stanowi fakt, że w tym roku Politechnika Łódzka będzie gospodarzem Salonu.

Wydarzenie otworzy wystąpienie JM Rektora, prof. Krzysztofa Jóźwika. Na Scenie Matura przewidziane są sesje informacyjne i doradcze, prowadzone m.in. przez przedstawicieli Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz szczegółowe omówienie matury z matematyki, fizyki, chemii, geografii czy języka angielskiego, prowadzone przez przedstawicieli Okręgowej Komisjii Egzaminacyjnej. Nie zabraknie także spotkań z wykwalifikowanymi doradcami edukacyjnymi, którzy opowiedzą, jak dobrze wybrać studia, przedstawią możliwości, jakie dają wyjazdy zagraniczne, itp.

Na Scenie Studia naszą uczelnię zaprezentuje dr Rafał Ledzion, Pełnomocnik Rektora ds. współpracy ze szkołami, który opowie, jak wygląda studiowanie na Politechnice Łódzkiej i omówi ofertę kierunków studiów na naszej uczelni.

W Łódzko-Świętokrzyskim Salonie Maturzystów weźmie udział ponad 15 uczelni. Stoiska uczelni będzie można odwiedzać przez cały czas trwania Salonu w sekcji Expo.

Na stoisku Politechniki Łódzkiej przedstawiciele wszystkich Wydziałów PŁ opowiedzą o realizowanych kierunkach studiów.

Przez cały czas trwania salonu będzie można oglądać prezentacje filmowe z cyklu #PoznajPŁ:

godz. 10:15 i 16:00 - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki

godz. 10:30 i 16:15 - Wydział Chemiczny

godz. 11:00 i 16:30 - Wydział Mechaniczny

godz. 11:15 i 16:45- Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności

godz. 11:30 i 17:00- Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

godz. 11:45 i 17:15- Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

godz. 12:00 i 17:30 - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

godz. 12:15 i 17:45 - Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji

godz. 12:30 i 18:00 - Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Na czacie czekają na kandydatów przedstawiciele wszystkich wydziałów Politechniki Łódzkiej. Przez cały czas trwania salonu na Wasze pytania odpowiadać będą przedstawiciele Działu Promocji i Działu Rekrutacji, a ponadto:

10:00-11:00 - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki - dr inż. Krzysztof Tomalczyk, mgr Maciej Dankowski

10:00-11:00 - Wydział Chemiczny - dr hab. inż. Izabela Witońska, prof. PŁ, Prodziekan ds. studenckich

10:30-11:30 - IFE - kierunki anglojęzyczne - p. Joanna Olejnik (IFE)

11:00-12:00- Wydział Mechaniczny - dr Piotr Zawadzki

11:00-12:00- Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności - dr hab. inż. Edyta Kordialik- Bogacka, prof. PŁ, Prodziekan ds. kształcenia

11:00-12:00 - Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska - dr Michał Gołdyn

11:00-12:00 - Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej - mgr Ewa Szkudlarek

12:00-13:00 - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska - dr inż. Anna Klepacz-Smółka, Prodziekan ds. studenckich,

12:00-13:00 - Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji - dr hab. Anna Walecka, prof. uczelni

12:00-13:00 - Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów - dr Monika Malinowska-Olszowy, prof. uczelni, Prodziekan d/s kształcenia.

Zapraszamy wszystkich maturzystów, aby dołączyli do wydarzenia! Do zobaczenia online!