PŁ nagrodziła najlepsze szkoły średnie w woj. łódzkim

Dziesięć najlepszych liceów i techników z województwa łódzkiego zostało wyróżnionych podczas gali Łódzkiego Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się online 12 lutego na Politechnice Łódzkiej.

- Jestem szczęśliwy i zaszczycony, że możemy Państwa gościć na Politechnice Łódzkiej – powiedział prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, witając uczestników gali. Rektor złożył gratulacje nauczycielom wyróżnionych szkół, podkreślając ich oddanie pracy w trudnym okresie pandemii i zaprosił maturzystów do studiowania na Politechnice Łódzkiej.

Prorektor ds. kształcenia, dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ, pogratulował wszystkim lauretom oraz zaprosił uczniów do korzystania z akcji "Drzwi Zawsze Otwarte" online - cyklu wykładów i zajęć dla ucznów szkół średnich, prowadzonych przez pracowników Politechniki Łódzkiej.

Prezes Fundacji Perspektywy, Waldemar Siwiński, podziękował rektorowi PŁ za objęcie patronatem Rankingu Liceów i Techników 2021. Przedstawił także metodologię tworzenia zestawienia szkół średnich, które od ponad 20 lat jest drogowskazem dla uczniów szkół podstawowych w podejmowaniu dalszych decyzji.

W gali wzięli udział dyrektorzy trzech najlepszych liceów i techników, którzy dziękowali za wyróżnienie oraz wskazywali, co ich zdaniem było kluczem do takiego sukcesu.

W ogłoszonym w tym roku rankingu Fundacji Perspektywy w województwie łódzkim sukces sprzed roku powtórzyły: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II.

Galę uświetnił wykład dr inż. Katarzyny Dems-Rudnickiej pt.  „Numer pesel, kod kreskowy, kod QR - ile w nich matematyki?" . Uroczystość miała charakter zdalny i transmitowana była na żywo z nowoczesnej sali konferencyjnej Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”.

Galę prowadziła studentka Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji, inż. Kinga Baryga, reporterka Radia ESKA.