Nauka movi(e) do Was

Wraz z początkiem października wystartował na naszej uczelni nowy cykl filmów i artykułów o dokonaniach naukowych pracowników i studentów PŁ - Nauka movi(e).

Przez cały rok, co środę, będziemy przybliżać projekty badawcze, zainteresowania i osiągnięcia nie tylko grona profesorskiego, ale też kół naukowych działających na Politechnice Łódzkiej.

Głównym celem przedsięwzięcia jest otwarcie na szeroką publiczność zagadnień naukowych, które często niezrozumiałe, opatrzone specjalistycznym językiem, są niezauważane przez młodych ludzi. Chcemy pokazywać zainteresowania naukowe studentów i pracowników, ich działalność badawczą na uczelni w formie krótkich filmów oraz artykułów prasowych.

Pierwszymi bohaterkami cyklu są: prof. Izabella Krucińska, która udzieliła wywiadu na temat nowych funkcjonalności odzieży oraz prof. Halina Abramczyk, która zaprezentowała swoją działalność naukową w filmie przygotowanym przez Dział Promocji i Centrum Multimedialne PŁ.

Polecamy Waszej uwadze kolejne materiały z cyklu Nauka movi(e), ponieważ to świetna okazja do poszerzania własnych horyzontów i poszukiwania inspiracji przy wyborze kierunków studiów. Co środę będziemy publikować kolejny materiał - szczegóły na www.p.lodz.pl.