Technologia siłą kobiet

Już ponad 3000 uczestników z 35 krajów zgromadzi się w dniach 13-14 listopada w Warszawie, żeby pokazać siłę kobiet w technologiach. Perspektywy-Women in Tech Summit 2019 to już druga edycja największego kobiecego szczytu technologicznego w Europie. Politechnika Łódzka jako partner tego wydarzenia przygotowała dla swoich studentek aż 100 bezpłatnych biletów na to wydarzenie.

Konferencja organizowana przez - znaną nie tylko uczniom szkół średnich -  Fundację Edukacyjną „Perspektywy”  jest największym tego typu wydarzeniem w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Środkowej. Celem wydarzenia jest wsparcie innowacyjności w obszarze IT i nowych technologii, a także międzynarodowa promocja Polski jako miejsca edukacji informatycznej wysokiej jakości.

W bogatym programie znaleźć można sesje plenarne, warsztaty i debaty z udziałem ponad 150 przedstawicielek środowiska akademickiego i branży IT oraz ekspertek świata innowacji z 20 krajów. Wydarzenie otworzy gość specjalny – znakomita fizyczka Sabrina Gonzalez Pasterski z Harvardu, uznawana za współczesnego "nowego Einsteina". Wśród 150 mówców są liderki globalnych firm technologicznych sektora IT (w tym Intel, Google, Microsoft, Cisco, Electrolux, Ericsson, Facebook, Siemens) i badacze (z IEEE, Stanford, Harvard, MIT).

Aby skorzystać z bezpłatnego biletu na to wydarzenie, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres promocja@info.p.lodz.pl do 29 października 2019 roku.