Matury próbne z Politechniką Łódzką

Matura już za kilka tygodni. Politechnika Łódzka uruchamia kolejną edycję próbnych matur z przedmiotów ścisłych. Arkusze egzaminacyjne z matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego są już dostępne na platformie www.infimat.p.lodz.pl.

Matury dostępne są z matematyki i języka angielskiego na obu poziomach oraz z fizyki i chemii na poziomie rozszerzonym. Do próbnej matury można przystąpić o dowolnej porze i indywidulanie, bez potrzeby ustalanie tego z nauczycielem. Arkusze próbne zostały przygotowane przez pracowników uczelni oraz nauczycieli wiodących liceów w Łodzi. Bezpłatna matura próbna została przygotowana na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zadania będą dostępne do 23.03.2021 do godz. 23.55.

Aby przystąpić do matury próbnej, wystarczy zarejestrować się na platformie www.infimat.p.lodz.pl i wybrać odpowiedni przedmiot. Arkusz z zadaniami wyświetla się przez 180 minut, co limituje czas udzielania odpowiedzi. Wyniki dostępne będą po zalogowaniu od 24 marca. Uczniowie będą mogli obejrzeć swój arkusz i sprawdzić miejsca, w których popełnili błędy. Do matury zostało już tylko kilka tygodni, a więc udział w maturach próbnych to kolejna ważna weryfikacja posiadanej przed maturą wiedzy.