Matury próbne z PŁ

Rusza kolejna edycja próbnych matur z Politechniką Łódzką. Arkusze egzaminacyjne z matematyki, fizyki, chemii, informatyki i języka angielskiego będą dostępne na platformie www.infimat.p.lodz.pl. Zapraszamy do wypełniania!

Politechnika Łódzka proponuje uczniom możliwość sprawdzenia wiedzy z matematyki, fizyki, chemii oraz języka angielskiego. Arkusze próbne zostały przygotowane przez pracowników uczelni i nauczycieli wiodących liceów w Łodzi. Bezpłatna matura próbna została przygotowana na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Arkusze będą dostępne do niedzieli 14.04.20204 r.

Do matury próbnej można przystąpić w dowolnym czasie i miejscu. Uczniowie mogą wypełnić arkusz w zaciszu domowym lub na komputerze w szkole. Aby przystąpić do matury próbnej, wystarczy zarejestrować się na platformie www.infimat.p.lodz.pl i wybrać odpowiedni przedmiot. Arkusz z zadaniami wyświetla się przez 180 minut, co limituje czas udzielania odpowiedzi. Po zakończeniu matury uczniowie będą mogli obejrzeć swój arkusz i sprawdzić miejsca, w których popełnili błędy.

Do rozwiązywania jednego arkusza można przystąpić jednokrotnie na jeden adres mailowy. Zahasłowane arkusze dostępne są także na stronie Wydziału EEiA w zakładce "Konkursy i matury". Hasła do wszystkich arkuszy zostały wysłane na adresy mailowe szkół podane w wykazie na stronie MEiN.

Inicjatywa ma pomóc uczniom w sprawdzeniu swojej wiedzy i lepszym przygotowaniu do egzaminu dojrzałości. Mamy nadzieję, że udział w maturze próbnej Politechniki Łódzkiej pomoże uczniom zdać maturę na satysfakcjonującym poziomie.