75 lat Politechniki Łódzkiej
STRONA GŁÓWNA

Matematyka jest πękna - konkurs dla uczniów

Politechnika Łódzka przygotowała specjalny konkurs pod hasłem "Matematyka jest πękna", dedykowany młodzieży szkolnej. Chcemy w ten sposób podkreślić znaczenie liczby π w matematyce i zachęcić uczniów szkół średnich do rozwiązywania zadań matematycznych.

Konkurs podzielony został na dwa etapy, z czego pierwszy rozpoczął się 10 grudnia, a drugi wystartuje 21 stycznia 2019 r. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 14 marca 2019 r. Tego dnia będziemy obchodzić na Politechnice Łódzkiej Dzień Liczbhy π, w czasie którego wręczymy nagrody zwycięzcom konkursu.

 

Matematyka jest πękna - to pomysł dr Marka Małolepszego z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ. Dzięki jego zaangażowaniu w ułożenie zadań, wierzymy, że młodzież chętnie weźmie udział w rywalizacji i pokaże swoje umiejętności matematyczne. Konkurs jest nie tylko sprawdzeniem wiedzy i umiejętności matematycznych, to też szansa na atrakcyjne nagrody - można wygrać dyski zewnętrzne, słuchawki bezprzewodowe i karty podarunkowe. Dla najlepszych, znajdą się też lubiane przez naszych studentów, bluzy i inne gadżety z logo PŁ.

W pierwszym etapie do rozwiązania są 4 zadania, oczywiście zwiazane z naszym bohaterem - liczbą π. Można je znaleźć na stronie konkursu w zielonym pasku. Na rozwiązania czekamy do 11 stycznia 2019 r. Tylko 10 najlepszych drużyn, które prześlą prawidłowe rozwiązania w jak najkrótszym czasie, przejdzie do II etapu. Wyłonione drużyny otrzymają mailowo kolejne zadania, które trzeba będzie jak najszybciej rozwiązać i przesłać pod wskazany adres.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w zespołach (drużynach) trzyosobowych podejmą się rozwiązania zadań. Zgłaszając sie do konkursu, muszą podać nazwisko opiekuna (najlepiej nauczyciela), z którym przyjadą na ogłoszenie wyników 14 marca. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Święto Liczby π na Politechnice Łódzkiej to nie tylko uroczystość wręczenia nagród w naszym konkursie. Przygotowujemy szereg niespodzianek i atrakcji związanych z π, w co zaangażowali się już studenci z kół naukowych. Chcemy tego dnia pokazać Politechnikę kandydatom na studia - będzie to Przeπękny Dzień Otwarty naszej uczelni. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce!

 

 

 

Poznaj nasz kampus