Łódzki Salon Maturzystów - zapraszamy na Politechnikę!

Łódzki Salon Maturzystów odbędzie się w tym roku na Politechnice Łódzkiej w dniach 25 - 26 września. Wydarzenie skierowane do maturzystów organizuje, jak co roku, Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY.

Tegoroczna edycja Salonu odbywa się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Organizatorzy zaplanowali spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i przedstawicielami uczelni. Maturzyści dowiedzą się, co ich czeka na egzaminie maturalnym z poszczególnych przedmiotów, będą mogli wysłuchać prelekcji przygotowanych specjalnie dla nich przez przedstawicieli OKE. Pracownicy i studenci z wielu polskich uczelni opowiedzą młodzieży szkolnej, co warto studiować i jakie są zasady rekrutacji. Wśród wystawców będą, m.in.: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uczelnia Łazarskiego, Społeczna Akademia Nauk, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i wiele innych.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas maturalnych na spotkania z pracownikami i studentami Politechniki Łódzkiej, którzy nie tylko na stoisku uczelni, ale i na specjalnej prezentacji oferty kształcenia, przybliżą zasady kwalifikacji oraz ofertę kierunków, jakie uczelnia oferuje kandydatom na studia. Postaramy się zaciekawić wszystkich nie tylko samymi kierunkami, ale także atmosferą życia studenckiego, sukcesami naszych studentów oraz infrastrukturą, która z roku na rok wzbogaca jedyną uczelnię techniczną w regionie łódzkim. Zachęcamy także do zwiedzania Zatoki Sportu, które organizujemy specjalnie pierwszego dnia Salonu. Takie zwiedzanie odbędzie się w trzech turach, o godz. 10.00, 13.00 i 14.00 dla grup max. 30-osobowych. Zbiórka o wyznaczonych godzinach przy stoisku PŁ.

Dokładny program Łódzkiego Salonu Maturzystów dostępny jest na stronie organizatora: www.salonmaturzystow.pl

Zapraszamy na Łódzki Salon Maturzystów na PŁ w dniach 25-26 września, Wydział EEIA PŁ ul. Stefanowskiego 18/22 w godz. 9.00-15.00.