Laureaci konkursu Festiwalu Kół Naukowych

W dniach 3-4 grudnia odbył się na Politechnie Łódzkiej 7. Festiwal Studenckich Kół Naukowych. Jest to świetny sposób na dni otwarte Politechniki i targi edukacyjne dla młodzieży szkolnej. W ramach Festiwalu odbył się konkurs JM Rektora na najlepsza aranżację stoiska Wydziału, która miała przedstawiać nowoczesną uczelnię techniczną, w której warto studiować. Studenci Kół Naukowych mieli przygotowac aranżacje, które zachęcą uczniów do studiowania. Wszyscy sprostali wyzwaniom i każda jednostka przygotowała stoisko promujące swoją jednostkę. Konkurs odbył się tuż po otwarciu Festiwalu, a w głosowaniu brali udział nie tylko przedstawiciele władz uczelni i każdego Wydziału, ale także zaproszeni goście z Kuratorium Oświaty, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz UMŁ i urzędu Marszałkowskiego.

Największym uznaniem cieszyło się stoisko Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, na które jury oddało najwięcej głosów. Studenci pokazali tam swoje wynalazki, roboty, sprzęt elektroniczny i dzięki temu wzbudzili największe zainteresowanie. Drugie miejsce wywalczyli studenci z kół naukowych wydziału Mechanicznego, którzy także eksponowali wynalazki, ale takze postarali się o ciekawą aranżację scian stoiska. Na trzecim miejscu znalazło się stoisko Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, gdzie widać było koncepcyjną pracę architektów. Tuż za podium znalazły się aranżacje Wydziału Chemicznego oraz Instytutu Papiernictwa i Poligrafii. Bardzo ciekawie i w wyrózniajacy się sposób pokazali stoisko studenci Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, którzy postawili na artystyczny charakter jednostki.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe w wysokości 5, 3 i 2 tysiące złotych na dalszą promocję jednostki.

Wczasie Festiwalu każdy zwiedzający mógł podejść do stoisk wydziałowych i dowiedzieć się, co można u nich studiować. Bezpośredni kontakt młodzieży szkolnej ze studentami sprzyjał wymianie doświadczeń i zadawaniu pytań o studia. Poza stoiskami organizatorzy przygotowali pokazy doświadczeń, prezentacje i wykłady oraz warsztaty, w których uczniowie chętnie brali udział.