Gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 w PŁ

Już w najbliższy piątek, 12 lutego 2021 roku o godz. 12:00 odbędzie się gala rozstrzygnięcia Rankingu Liceów i Techników 2021. Politechnika Łódzka jest gospodarzem tego wydarzenia. Zapraszamy na transmisję uroczystości.

Fundacja Perspektywy już po raz 23. opublikowała swój ranking liceów i techników. Adresatami tego zestawienia są przede wszystkim uczniowie, którzy właśnie teraz decydują o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. W ogłoszonym w tym roku  rankingu Fundacji Perspektywy w województwie łódzkim sukces sprzed roku powtórzyły: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II.

Już w najbliższy piątek, 12 lutego 2021 roku o godz. 12:00, przedstawimy 10 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników w województwie łódzkim. Uroczystość rozstrzygnięcia Rankingu będzie miała charakter zdalny i będzie transmitowana na żywo z nowoczesnej sali konferencyjnej Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”.

Wyniki ogłoszą JM Rektor PŁ, prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik oraz Prorektor ds. kształcenia, dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ. Z dyrektorami placówek, które znalazły się w pierwszej trójce Rankingu Liceów oraz Rankingu Techników, przewidziane są łączenia online. Galę uświetni wykład dr inż. Katarzyna Dems-Rudnicka pt.  „Numer pesel, kod kreskowy, kod QR - ile w nich matematyki?" .

Metodologia rankingu ogólnopolskiego uwzględnia: sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych i wyniki egzaminu zawodowego.  Fundacja Perspektywy przygotowuje swoje rankingi od 1992 roku. Obecnie Perspektywy publikują: Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących, Ogólnopolski Ranking Techników, Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących, Ranking Maturalny Techników, Ranking Szkół Olimpijskich, Wojewódzki Ranking Liceów i Techników.

Galę poprowadzi inż. Kinga Baryga, studentka zarządzania i inżynierii produkcji na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie internetowej PŁ, fb PŁ oraz kanale YouTube.