Dzień wody na PŁ - 22 marca świętujmy razem

Światowy dzień wody obchodzony jest 22 marca każdego roku. Zapraszamy uczniów szkół średnich do wspólnego świętowania.

Naukowcy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ zapraszają na pokazy i wykłady do Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej oraz do budynków wydziału.

Program:

I Zatoka Sportu

g. 9.30 – 10.15 - dzień wody rozpoczynamy od zwiedzania Zatoki Sportu PŁ (zbiórka na parkingu przed budynkiem) al. Politechniki 10.

II Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony środowiska (sala P-303, budynek B-10)

g. 10.30 – 11.00 - dr inż. Grażyna Sakson – Sysiak – "Zagospodarowanie wód opadowych – w oczekiwaniu na zmianę klimatu. Zaklinanie deszczu czy solidne przygotowanie miejskiej infrastruktury?" (sala P-303, budynek B-10)

g. 11.30 – 12.00 Projekt Aquares – „Era Wodnika” dla regionów UE - prezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (sala P-303, budynek B-10)

g. 11.00-11.30 dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska „Wspólny skarb - Woda – monitorujemy, gospodarujemy, obrazujemy” (sala P-303, budynek B-10)