Dzień otwarty Politechniki Łódzkiej 2023 - program i zapisy

Jak „oswoić” matematykę, aby była źródłem innowacyjnych rozwiązań? W jakich kierunkach można rozwijać swój potencjał z przedmiotów ścisłych i nie tylko? Zapraszamy na dzień otwarty Politechniki Łódzkiej już 14 marca 2023 roku w godz. 9:00-16:00.

 

Jeśli chcecie przekonać się, jakie możliwości stwarzają studia na kierunkach technicznych, a przy tym poznać najnowsze trendy technologiczne – nie może Was zabraknąć! Tegoroczny dzień otwarty przypada podczas Światowego Dnia Matematyki, a w programie nie brakuje propozycji dla miłośników "królowej nauk".

Przygotowaliśmy ponad 60 wykładów, warsztatów i laboratoriów, które pozwolą przeżyć prawdziwą naukową przygodę! Dzień otwarty PŁ będzie podzielony na trzy Strefy.

W Strefie Inspiracji czekają na Was m.in.:

  • wykład słynnego influencera i nauczyciela matematyki - Nieobliczalnego Patryka, który skutecznie pomoże uchronić się przed pułapkami na maturze,
  • wyjątkowe spotkanie z absolwentami PŁ oraz przedstawicielami firm, na którym dowiecie się, jakie możliwości rozwoju zawodowego czekają po Politechnice Łódzkiej,
  • spotkanie o studiach zagranicznych z PŁ, czyli jak wyjechać za granicę na dowolnym kierunku studiów, a także jak zdobyć dyplom Politechniki Łódzkiej i jednocześnie wybranej uczelni zagranicznej,
  • "Trup w Chemicznym" - będziecie mogli przeżyć niezapomnianą przygodę kryminalistyczną i rozwikłać zagadkę zbrodni przy zastosowaniu druku 3D, specjalnych odczynników, suchego lodu i innych narzędzi kryminologów.

W Strefie Nauki czeka na Was 39 wykładów i warsztatów, które odkryją przed Wami tajemnice wszystkich dziedzin nauki, jakie możecie studiować na naszej uczelni. Poznacie projekty studenckie i ciekawe zagadnienia przedstawione przez ekspertów. Specjalne spotkania oraz szkolenia przygotowało dla Was wszystkie 9 wydziałów Politechniki Łódzkiej, a także Biuro Karier PŁ, Centrum Językowe PŁ oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego. W  części wystawienniczej przekonacie się, jakie projekty naukowe opracowują studenci kół naukowych, którzy chętnie pokażą Wam swoje wynalazki oraz wyjaśnią ich działanie. Na stoiskach kół naukowych starsi koledzy opowiedzą Wam także, jak wyglądają studia na interesujących Was kierunkach studiów oraz zaproszą na spacer po swoim Wydziale.

Strefa Odkryć to strefa laboratoriów, odbywających się na różnych wydziałach Politechniki Łódzkiej. Znajdziecie w niej 18 propozycji zajęć dotyczących biotechnologii oraz technologii żywności i żywienia, automatyki i robotyki, inżynierii chemicznej i biochemicznej, sekretów papieru, a także zatrudnienia po studiach. Ta strefa jest zarezerwowana dla zapisów grupowych, zatem koniecznie przekażcie nauczycielowi, aby zapisał Waszą klasę.

Atrakcji nie zabraknie. Czeka na Was także konkurs TikTokowy, w którym można wygrać m.in. profesjonalne testy analizy stylów zachowań, pomocne przy wyborze kierunku studiów. A na pamiątkę zrobicie sobie z przyjaciółmi profesjonalne zdjęcia 360 stopni na matematycznej ściance Politechniki Łódzkiej. Przypominamy również o trwającym konkursie "Matematyka kluczem do sukcesu", którego laureatom wręczymy nagrody podczas dnia otwartego.

Jeśli zastanawiacie się, jak będą wyglądały studia dla osób ze spektrum autyzmu lub innymi specjalnymi potrzebami, zapraszamy do Biura Osób Niepełnosprawnych. Pracownicy chętnie udzielą Wam niezbędnych informacji i opoweidzą o wielu możliwościach wsparcia.

Uwaga! Na zajęcia prowadzimy wyłącznie zapisy grupowe poprzez formularze, dostępne poniżej. Kandydatów indywidualnych zapraszamy na zajęcia wyłącznie do Strefy Nauki oraz Strefy Inspiracji - wstęp na zajęcia do wypełnienia wolnych miejsc w sali. Strefa Odkryć przeznaczona jest wyłacznie dla grup zorganizowanych.

Zapisy trwają od 14 lutego do 10 marca 2023 r.

 

Program wydarzenia

Formularz zapisów do Strefy Inspiracji

Formularz zapisów do Strefy Nauki

Formularz zapisów do Strefy Odkryć

 

Poznaj najnowsze technologie i wybierz swoją przyszłość!

 

 

Poznaj nasz kampus