75 lat Politechniki Łódzkiej
STRONA GŁÓWNA

Dzień Liczby Pi na podium

Politechnika Łódzka otrzymała II miejsce w kategorii EVENT wspierający rekrutację w konkursie Genius Universitatis. Nagrodzony został Dzień Liczby Pi, podczas którego nasza uczelnia ustanowiła nowy rekord Polski w kategorii „Najdłuższe Rozwinięcie Liczby Pi”.

Politechnika Łódzka zorganizowała intrygujący dzień otwarty, świętując obchody Światowego Dnia Liczby π dnia 14 marca 2019 roku. Impreza z okazji Dnia Liczby Pi stanowiła świetną okazję do promowania uczelni i jej oferty kształcenia wśród kandydatów na studia.

Głównym wydarzeniem było pobijanie rekordu Guinnessa w długości rozszerzenia liczby π. Pobijanie rekordu to nie tylko motywujące wyzwanie, ale też świetna zabawa. Każda karta z liczbą miała na odwrocie nadruk dyplomu uczestnictwa i stanowiła wspaniałą pamiątkę z wydarzenia. Uczestnicy dostali też ciastko z kształcie medalu z nadrukiem liczby pi, do którego dołączony był bilecik: „Pobijemy rekord czy nie, ciastko na pewno się zje. Dziękujemy za wspólną zabawę!”. Rekord udało się jednak pobić i mogliśmy oficjalnie ogłosić, że w dniu 14 marca 2019 roku Politechnika Łódzka ustanowiła nowy rekord Polski w kategorii „Najdłuższe Rozwinięcie Liczby Pi”, angażując w zadanie 883 uczestników.

Świętowaniu Dnia Liczby π towarzyszyły różnorodne zajęcia – pokazy, warsztaty i wykłady. Uczniowie szkół średnich mogli m.in. posłuchać o „πęknej elektryczności", a także poszukać liczby π w kinematografii. To wydarzenie stało się świetną okazją do uczczenia nie tylko Dnia Liczby Pi, ale też Roku Matematyki. Do obchodów uczniowie szkół średnich mieli okazję przygotować się już na dwa miesiące przed wydarzeniem, biorąc udział w dwuetapowym konkursie matematycznym „Matematyka jest πękna”. Pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym naszego wydarzenia był dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ.

Genius Universitatis to konkurs na kreatywną kampanię promocyjną szkoły wyższej. Nagrody przyznawane są w takich kategoriach jak:  reklama prasowa, event wspierający rekrutację, gadżet promocyjny, kampania w mediach społecznościowych, video online, content marketing, serwis rekrutacyjny.

Zapraszamy na tegoroczny dzień otwarty Politechniki Łódzkiej pt. "75 tajemnic nauki" 5 czerwca 2020 r. 

Poznaj nasz kampus