Corning Day na Politechnice Łódzkiej

„Inżynier Przyszłości w Perspektywie Przemysłu 4.0” to temat przewodni tegorocznego Corning Day na Politechnice Łódzkiej. Już 28 listopada o godz. 12:00, w auli F10 Instytutu Informatyki przyszli inżynierowie będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz dowiedzieć się, jakie możliwości rozwoju oferuje im światowy lider przemysłu światłowodowego.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem, w którym wezmą udział władze Politechniki oraz przedstawiciele firmy Corning. Studenci dowiedzą się, jak wygląda współpraca między uczelnią a ich potencjalnym pracodawcą. Głównym punktem Corning Day będzie wykład na temat inżynierów przyszłości oraz przemysłu 4.0., prowadzony przez Marka Gagisa – Dyrektora Zakładu w Strykowie, absolwenta Politechniki Łódzkiej. Następnie firma zaprosi do udziału w panelu „Od stażysty do inżyniera”. Wezmą w nim udział inżynierowie, którzy zaczynali swoją karierę właśnie od stażu, a dziś są cenionymi ekspertami w amerykańskiej firmie. Studenci dowiedzą się od starszych kolegów i koleżanek, jak wyglądała ich ścieżka kariery, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć i jak udało im się połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką.

– Jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się nasza współpraca z Politechniką Łódzką i cieszymy się że po raz kolejny możemy się spotkać ze studentami, podzielić wiedzą naszych specjalistów i przedstawić możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Wielu z naszych najlepszych inżynierów to absolwenci tej uczelni, dlatego zachęcamy do korzystania z oferty praktyk, staży czy napisania pracy dyplomowej we współpracy z naszą firmą – mówi Marek Gagis, Dyrektor Zakładu.

Uczestnicy Corning Day będą mieli okazję zobaczyć pokaz technik światłowodowych, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach. Do wyboru przygotowano dwa szkolenia, które poprowadzą pracownicy Corning: zarządzanie projektami oraz wprowadzanie innowacji w przemyśle. Uczestnicy po ukończeniu warsztatów otrzymają certyfikaty. Wszystkie osoby zainteresowane ofertą staży i pracy firma Corning zaprasza do punktu informacyjnego HR, który będzie zlokalizowany na parterze, w holu głównym budynku B9. Od godz. 8:00 do 15:30 będą w nim czekać specjaliści z działu personalnego, którzy pomogą dopasować ofertę do profilu zainteresowań oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.