STRONA GŁÓWNA

Biznesplany naszych studentów najlepsze w Łodzi!

W tegorocznej edycji konkursu Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Biznes, główną nagrodę oraz kilka wyróżnień orzymały pomysły studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Najlepszymi w kategorii ogólnej okazali się Ewelina Pabjańczyk-Wlazło, Magdalena Owczarek i Marcin Mital - autorzy interaktywnej opaski myHydro, służącej do mierzenia nawodnienia organizmu. Jest to o tekstylna, miękka opaska z wbudowaną elektroniką, która w prosty sposób sygnalizuje poziom nawodnienia organizmu indywidualnie określony dla każdego użytkownika.

Autorzy tego pomysłu otrzymali Nagrodę Główną Prezydenta Miasta w wysokości 20.000 PLN, 2.000 PLN (od sponsora: Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A), stanowisko pracy w biurze coworkingowym ŁÓDŹ.WORK na okres 3 miesięcy w ramach pakietu „dedykowane biurko” (od sponsora: OKAM Capital Sp. z o.o.), roczną obsługę księgową dla firm oraz doradztwo podatkowe oraz 10 godzin strategicznego doradztwa i biznesowego mentoringu w akceleratorze KreatorJa (od sponsora: KreatorJa) oraz doradztwo (7 godzinne) w zakresie źródeł finansowania (od sponsora: Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego Sp. z o.o.).

W kategorii ICT zwyciężyli także studenci z Politechniki Łódzkiej - Aleksandra Kaźmierczak, Piotr Węcławik  za projekt Smugglers. Jest to usługa pozwalająca na wymianę/sprzedaż lokalnych produktów pomiędzy użytkownikami na całym świecie i ich ‘’kojarzenie’’ w aplikacji, głównie przy użyciu urządzeń mobilnych. Ich nagrody to:

  • 20.000 PLN dla laureata w kategorii „ICT” (sponsor: Prezydent Miasta Łodzi)
  • Laptop (sponsor: BDB AGOS Sp. z o.o.)
  • Półroczna inkubacja firmy (sponsor: Blue Brick Sp. z o.o.)
  • Stanowisko pracy w biurze coworkingowym ŁÓDŹ.WORK (sponsor: OKAM Capital Sp. z o.o.)
  • Roczna obsługa księgową dla firm oraz doradztwo podatkowe (sponsor: Kancelaria Podatkowa Wiol)
  • Doradztwo i konsultacje biznesowe (sponsor: Le Polish Bureau)
  • Voucher na usługi prawne w zakresie rejestracji spółki (sponsor: WOBC)

Wśród 21 nagrodzonych projektów wyróżnienia i nagrody otrzymali także inni przedstawiciele Politechniki Łódzkiej:

Wojciech Wójcik, Katarzyna Wójcik TimeForLunch.pl
Aleksander Królasik Shappe - aplikacje free-to-shere*
Łukasz Zakrzewski AdRest
Mateusz Idzikowski Zielone Dachy dla Łodzi
Michał Kłyszejko Deskorolki Elektryczne
Daria Marszałek Cocoart's Cukiernia Butikowa
Wiktoria Nowak Tartaruga - ręcznie tkane kilimy i makatki
Łukasz Nadarzyński, Piotr Myśliński Hakambo
Monika Wolak, Jacek Gralewski, Aleksandra Kwiatkowska, Kamila Matejewska MEDclick (projekt PŁ, UMED, ASP)

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych projektów znajduje sięna stronie Młodzi w Łodzi.

Głównym celem Konkursu jest promocja przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi oraz zachęcenie ich do wiązania swojej przyszłości z Łodzią. W tym roku inicjatywę wspierały 32 podmioty, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a także działający na rynku inwestorzy oraz instytucje około biznesowe.

W Konkursie mogły wziąć udział osoby/zespoły w wieku od 18 do 35 lat (a takze początkujący przedsiębiorcy) z ciekawymi, innowacyjnymi oraz kreatywnymi pomysłami biznesowymi.

 

Poznaj nasz kampus