19 kwietnia zapraszamy dziewczyny na politechniki

Co roku zapraszamy młodzież szkolną, a szczególnie uczennice do wzięcia udziału w warsztatach, wykładach i pokazach doświadczeń, które przygotowujemy w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki. Tegoroczna edycja Dnia Otwartego dla Dziewczyn odbędzie się 19 kwietnia na kilku wydziałach PŁ oraz w Sali Widowiskowej przy al. Politechniki 3a.

Już od rana będzie można przyjść na zajęcia warsztatowe na Wydział Mechaniczny, Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, do Studenckiego Radia ŻAK oraz do Zatoki Sportu. Przygotowaliśmy zajęcia z myślą o dziewczynach, ale nie znaczy to, że tylko dla nich! Każdy może zapisać się i wziąć udział w warsztatach dotyczących druku 3D, implantów, sztucznych organów, inteligentnych materiałów. Polecamy warsztaty tańca nowoczesnego oraz  dziennikarskie, przygotowane przez studentów radiowców.

W samo południe, wszystkich uczestników Dnia Otwartego zapraszamy do Sali Widowiskowej PŁ przy al. Politechniki 3a na specjalne spotkanie z władzami uczelni, studentkami i absolwentkami naszej uczelni. Chcemy przekonać kolejne pokolenia młodych kobiet, że warto inwestować w siebie i swoją karierę w branżach technicznych.

Dokładny program wraz z kontaktem do osób prowadzących zapisy zamieszczamy poniżej.