Dzień Liczby π na Politechnice Łódzkiej 14 marca 2019 r.

Zapraszamy serdecznie na wspólne świętowanie Dnia Liczby π w Politechnice Łódzkiej. Chcemy pobić rekord Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z osób tworzących rozwinięcie liczby π.

Zapraszamy na konkurs! 14 marca w Instytucie Fizyki odbędzie się konkurs pt. "π z pamięci".

Będziemy sprawdzać pamięć i matematyczne zdolności uczestników. Zapraszamy 4-osobowe drużyny, które będą musiały układać z pamięci puzzle z rozszerzeniem liczby π. Wcześniej rozdamy im rozszerzenie π, żeby przyswoili wiedzę, kolejność cyfr. W finałowej rozgrywce drużyny będą układać specjalnie przygotowane puzzle - wygra ta ekipa, która ułoży z pamięci najdłuższy odcinek rozszerzenia.

Informacje o konkursie oraz zgłoszenia odbywać się będą w Instytucie Fizyki 14 marca od godz. 8.30 na stoisku PŁ w holu budynku B14.

Szczegółowy regulamin dostępny jest w linku.

W naszym konkursie można wygrać karty podarunkowe do sklepu sportowego oraz gadżety z logo PŁ.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

UWAGA!

Wytyczne, jakie otrzymaliśmy od Guinness World Record zakładają, że nasza próba bicia rekordu może objąć max. 1000 osób. Nie możemy ustawić łańcucha dłuższego niż  tysiąc cyfr po przecinku z rozszerzenia liczby π.

Z tego względu musimy zamknąć przyjmowanie zgłoszeń grup szkolnych na nasze wydarzenie.

Z okazji tego święta przygotowaliśmy także na naszej uczelni różnorodne zajęcia – pokazy kół naukowych, warsztaty i wykłady, nie tylko o naszej ulubionej liczbie, ale też obrazujące zainteresowania naukowe studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej. Będą studenckie wynalazki, wybuchowe doświadczenia i nowoczesne technologie. Chcemy w ten sposób przybliżyć uczelnię młodzieży szkolnej, pokazać Politechnikę od środka i zachęcić do rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi oraz technicznymi.

Próba bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z rozszerzeniem liczby π będzie kulminacyjnym punktem Święta π na PŁ. Do tego potrzebni będą wszyscy obecni – ustawiamy ludzi trzymających cyfry z rozszerzenia liczby π w jednolity łańcuch. Aby pobić rekord musimy zgromadzić 700 osób! Będzie świetna zabawa, pamiątkowe zdjęcia oraz dyplomy i upominki za uczestnictwo w próbie pobicia rekordu Guinnessa!

Zapraszamy 14 marca 2019 r. grupy zorganizowane  (szkoły ponadgimnazjalne, pojedyncze klasy) oraz wszystkie osoby indywidualne, ceniące sobie huczne świętowanie Dnia Liczby π!

UWAGA! Aby wziąć udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa trzeba się wcześniej zapisać!
Zgłoszenia grup szkolnych przyjmujemy mailowo pod adresem promocja@info.p.lodz.pl (trzeba podać nazwę szkoły, nazwisko i kontakt do opiekuna grupy oraz liczbę uczniów biorących udział w biciu rekordu).

Pokazy i wykłady odbywać się będą w godzinach 8.30 – 12.30 w Instytucie Fizyki PŁ.

Dokładny program znajduje się na stronie wydarzenia oraz w pliku PDF zamieszczonym poniżej. Na warsztaty dodatkowe obowiązują oddzielne zapisy. Szczegóły w pliku.

Akcja pobicia rekordu Guinnessa rozpocznie się o godz. 13.00 w wyznaczonym, specjalnie oznakowanym  miejscu na kampusie B PŁ.
Pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym naszego wydarzenia jest dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ.

Zapraszamy!