Akademicki Związek Sportowy (AZS) w PŁ

Uczelniany Klub AZS PŁ to klub sportowy, dbający o popularyzację kultury fizycznej wśród studentów.  Jego działania są skierowane zarówno do amatorów, których trzeba zarazić sportem, zdrowym trybem życia, jak również do zawodowców, aby umożliwić im zaawansowany rozwój sportowy.

Zawodnikom uprawiającym sport wyczynowo, Klub umożliwia reprezentowanie Politechniki Łódzkiej na Akademickich Mistrzostwach Polski, których medal staje się przepustką do stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Sportowcom - amatorom natomiast daje szansę na regularne treningi pod okiem fachowców z Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej. AZS jest również miejscem, gdzie świetnie odnajdują się studenci, którzy angażując się w wolontariat sportowy, poznają nowych ludzi i zyskują cenne doświadczenia podczas organizacji różnych wydarzeń sportowych.

Klub AZS może pochwalić się ponad tysiącem członków, którzy trenują w 38 różnych dyscyplinach. Listę aktualnie prowadzonych sekcji sportowych można znaleźć na stronie Klubu.

Poza prowadzeniem zajęć sportowych, treningów, AZS PŁ zajmuje się także organizowaniem imprez sportowych, począwszy od lokalnych, poprzez ogólnopolskie, a skończywszy na tych międzynarodowych. Posiada niezbędne zaplecze, sprzęt do przygotowania i przeprowadzenia bardzo różnych zawodów, mistrzostw, itp.  Najczęściej jest organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w różnych dziedzinach: badmintonie, tenisie, lekkoatletyce, piłce nożnej, biegach przełajowych i wielu innych.

Największym sukcesem w ostatnim czasie jest uzyskanie przez Miasto Łódź, Politechnikę oraz KU AZS prawa do organizacji Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich (EUSA) w 2022 roku. EUSA Games to największa impreza sportów akademickich w Europie, w której uczestniczy około 6 tys. studentów-sportowców z co najmniej 40 krajów.

Po aktualne informacje, nowości w ofercie, plany zajęć sportowych zapraszamy na stronę www.azs.p.lodz.pl