Potęguj możliwości w kołach naukowych

Filip Szewczyk studiuje automatykę i robotykę na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Już w szkole średniej najwięcej czasu poświęcał matematyce i fizyce. Wybrał Politechnikę Łódzką, by znaleźć praktyczne zastosowania wiedzy teoretycznej.

Był wiceprezesem, a obecnie pełni funkcję prezesa studenckiego koła naukowego SKaNeR, w którym działa od początku studiów. W kole nauczył się wykorzystywać modele matematyczne do budowy robotów od podstaw. Najbardziej lubi moment uruchomienia zaprojektowanego przez siebie i innych członków koła robota. Wtedy czuje się jak w świecie bohaterów z książek Stanisława Lema.

Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działa przy Zakładzie Sterowania Robotów Instytutu Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ od 2001 roku. Koło pozwala rozwijać wiedzę z robotyki, programowania i elektroniki. Obecnie liczy sześć sekcji: Raptors, drony, Sumo Challenge, IOT, robotykę turniejową i Robots for Humans. Członkowie koła zajmują się także organizacją Sumo Challenge - międzynarodowych zawodów robotów. Pomysłodawcą oraz opiekunem koła jest dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. uczelni.