Marcin Sypka, doktorant w PŁ

Zdjęcie portretowe studenta.

Studiowanie na kierunku ekotechnologie i bioprocesy daje możliwość poznania wielu dziedzin nauki i sektorów gospodarki - od mikrobiologii i biotechnologii przemysłowej, przez odnawialne źródła energii po recykling materiałów i odpadów. To dobry wybór dla osób zainteresowanych zrównoważonym rozwojem i gospodarką cyrkularną.

Kierunek ten wywodzi się z kierunku biogospodarka, który ukończyłem. W trakcie studiów zyskałem ogromne doświadczenie w pracy laboratoryjnej i realizowałem ciekawe projekty dotyczące m.in. tworzenia oraz rozwoju nowych produktów i usług, a także twórczego rozwiązywania problemów technologicznych. Umiejętności te można później wykorzystać podczas pracy w dużym przedsiębiorstwie, placówce naukowo-badawczej, w prowadzeniu własnej działalności, ale także i w życiu prywatnym. W moim przypadku wiedzę i umiejętności nabyte na studiach I i II stopnia na kierunku biogospodarka wykorzystuję codziennie podczas studiów doktoranckich w ramach Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej.