Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Chemiczny
Zdjęcie w tle
Kula ziemska oparta o klawiaturę komputera.

Informatyka w ochronie środowiska

Tytuł zawodowy

Stopień studiów

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

Język wykładowy

Nabór

Rekrutacja na semestr zimowy

Przedmioty obowiązkowe

matematyka (podstawa lub rozszerzenie)
język obcy (podstawa lub rozszerzenie)

Przedmioty dodatkowe

fizyka
chemia
biologia
geografia
dyplom zawodowy

Dyplom zawodowy

311103 technik analityk
311412 technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej
311603 technik technologii chemicznej
325511 technik ochrony środowiska i melioracji
351203 technik informatyk
321406 technik programista

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

O kierunku

Absolwent kierunku informatyka w ochronie środowiska ma szeroką wiedzę z zakresu procesów i technologii ochrony środowiska, systemów elektrycznych, elektronicznych i teleinformatycznych, w tym baz danych i podstaw programowania. Posługuje się specjalistycznym językiem prawa ochrony środowiska oraz korzysta z cyfrowych repozytoriów informacji o środowisku. Umie także samodzielnie rozwiązywać podstawowe problemy związane z gospodarką odpadami oraz dokumentacją środowiskową i koniecznymi pozwoleniami administracyjnymi, które są niezbędne do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Potrafi planować i wdrażać systemy teleinformatyczne związane z ochroną środowiska oraz innymi potrzebami przedsiębiorstw i organów administracji publicznej. Zdobyta podczas studiów wiedza i uprawnienia do wykonywania raportów oraz prognoz oceny oddziaływania na środowisko, sprawiają, że absolwent jest specjalistą z zakresu informatyki oraz praktycznej ochrony środowiska na szczeblu przedsiębiorstwa i organów administracji publicznej.

Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj

• technologie EEIA w ochronie środowiska,
    • technologie środowiskowe.

Kompetencje, które zyskasz

Informatyka
    Inżynieria środowiska
    Ochrona środowiska
    Prowadzenie dokumentacji środowiskowej
    Wydawanie pozwoleń administracyjnych
    Systemy teleinformatyczne

O Tobie

W jaki sposób wykorzystać wiedzę z dziedziny informatyki, aby wpłynąć pozytywnie na ekosystem? O tym przekonasz się, wybierając kierunek informatyka w ochronie środowiska!

To unikalne połączenie dwóch nowoczesnych dziedzin nauki, które pozwoli Ci zdobyć wszechstronne wykształcenie i umiejętności praktyczne. Program studiów obejmuje obszary takie jak programowanie, zarządzanie bazami danych czy sztuczna inteligencja, ale także przedmioty z zakresu biologii, chemii czy inżynierii technicznej. Dzięki tak szerokiej ofercie zajęć poznasz zagadnienia kluczowe dla zrównoważonego rozwoju środowiska, takie jak odnawialne źródła energii czy układy mikroprocesów. Stworzysz także swoje pierwsze projekty naukowe. Jako student kierunku informatyka w ochronie środowiska będziesz miał także możliwość uzyskania uprwanień do wykonywania ocen i prognoz oddziaływania na środowisko, tym samym zdobywając szerokie perspektywy zawodowe. Firmy informatyczne, urzędy administracji czy przedsiębiorstwa korzystające ze środowiska – wybierz miejsce dopasowane do Twoich potrzeb!

Praca po studiach

• firmy informatyczne,
    • biura projektowe (realizujące inwestycje ekologiczne),
    • organy administracji rządowej i samorządowej,
    • przedsiębiorstwa korzystające ze środowiska,
    • biura konsultingowe i doradcze działające w zakresie ochrony środowiska.