Przejdź do treści
Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
Zdjęcie w tle
Studenci pracują w hali budowlanej.

Budownictwo

Tytuł zawodowy

inżynier

Stopień studiów

I

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

7

Język wykładowy

polski

Nabór

Rekrutacja na semestr zimowy

Przedmioty obowiązkowe

matematyka (podstawa lub rozszerzenie)
matematyka (podstawa lub rozszerzenie)
język obcy (podstawa lub rozszerzenie)
język obcy (podstawa lub rozszerzenie)

Przedmioty dodatkowe

fizyka
fizyka
chemia
chemia
dyplom zawodowy
dyplom zawodowy

Dyplom zawodowy

311104 technik geodeta
311204 technik budownictwa
311205 technik budownictwa wodnego
311216 technik budowy dróg
311220 technik budownictwa kolejowego
311221 technik dekarstwa
311942 technik budowy jednostek pływających
351203 technik informatyk
321406 technik programista

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

  O kierunku

  Budownictwo to kierunek, który oferuje wiele możliwości zatrudnienia. Absolwenci nie tylko wiedzą, jak projektować użytkowe budynki, ale także jak je wykonywać i kierować procesem budowlanym. Cechą wyróżniającą studentów tego kierunku jest umiejętność zastosowania najnowszych technologii i materiałów podczas tworzenia planów budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych oraz wykorzystanie najnowszych technologii i materiałów. Podczas studiów realizowane są międzykierunkowe projekty budowlano-instalacyjno-architektoniczne prowadzone w nowatorskiej formule Problem Based Learning (PBL), wspomagane przedmiotami realizowanymi w technologii Building Information Modeling (BIM). Nauczanie jest realizowane zgodnie z najnowszymi procedurami projektowymi, obowiązującymi w całej Europie. To dobra propozycja dla tych, którzy twardo stąpają po ziemi i chcą pozostawić po sobie trwały ślad. Program studiów został opracowany we współpracy z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. W uznaniu wysokiej jakości kształcenia kierunek Budownictwo otrzymał prestiżowy certyfikat Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) oraz European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE). Kierunek Budownictwo realizowany na studiach II stopnia uzyskał certyfikat akredytacyjny przyznany w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością” w 2020 roku.

  Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj

  Opinie absolwentów

  Jeszcze zanim napisałem egzamin maturalny czułem, że budownictwo to dziedzina, z którą będę wiązać swoją przyszłość. Zaledwie po kilku semestrach studiów przekonałem się, że ścieżek rozwoju kariery zawodowej po skończeniu tego kierunku jest mnóstwo. Po studiach można pracować na budowie jako kierownik robót budowlanych, menedżer projektu lub w biurze jako konstruktor, kosztorysant.

  kozanecki.jpg
  Damian Kozanecki - Project Team Lead w PROBUDMIX

  Pracuję w firmie, która planuje odejść od węgla do 2030 r. Jest to transformacja, w której uczestniczę i która dzieje się na moich oczach, a w której mogę uczestniczyć jako specjalista po kierunku budownictwo.

  Mężczyzna wyciąga ręce i pokazuje produkty swojej firmy.
  Dominik Wardęszkiewicz, Analysis and Technology Specialist w firmie Veolia

  Kompetencje, które zyskasz

  Architektura
  Projektowanie materiałów
  Zarządzanie
  Budownictwo

  O Tobie

  Studia na kierunku budownictwo skierowane do wszystkich, którzy lubią łamać głowę nad projektami i nie boją się wytężonej pracy. To idealny wybór dla technicznych dusz, które chcą tworzyć coś fizycznego. Kierunek ten przyciąga przyszłych inżynierów, miłośników architektury i osoby z zacięciem do zarządzania projektami.

  Jeśli marzysz o projektowaniu nowoczesnych budynków, nie boisz się wyzwań i budowania od zera, a jednocześnie masz smykałkę do zarządzania, to budownictwo jest właśnie dla ciebie. Poza specjalistyczną wiedzą z zakresu projektowania konstrukcji nauczysz się także jak wprowadzać ekologię do nowoczesnego świata czy modernizować historyczne obiekty. I jeśli zawsze marzyłeś o własnej firmie budowlanej, to studia na tym kierunku to dobry pierwszy krok w kierunku realizacji marzeń o własnym biznesie.

  Postaw z nami fundamenty pod udaną karierę i patrz, jak Twoje wizje zmieniają się w rzeczywistość!

  Praktyki

  Praca po studiach

  • biura projektowe
  • budowy wszelkiego typu obiektów lądowych zarówno kubaturowych jak i drogowych czy inżynieryjnych
  • urzędy związane z administracją nieruchomościami oraz z nadzorem nad procesem budowlanym
  • rozwój naukowy