Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
Zdjęcie w tle
Studentki wykonują szkice w pracowni rysunku.

Architektura (język angielski)

Tytuł zawodowy

inżynier architekt

Stopień studiów

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

Język wykładowy

angielski

Nabór

Rekrutacja na semestr zimowy

Przedmioty obowiązkowe

matematyka (podstawa lub rozszerzenie)
język angielski
język angielski (min 50% z rozszerzenia)
sprawdzian uzdolnień plastycznych

Przedmioty dodatkowe

drugi język obcy
dyplom zawodowy

Dyplom zawodowy

311210 technik renowacji elementów architektury
314202 technik architektury krajobrazu

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

O kierunku

Architektura to kierunek przygotowujący studentów do twórczej działalności zawodowej. Po ich ukończeniu absolwent może stać się specjalistą-inżynierem w zakresie architektury wnętrz, ale także podstaw wzornictwa, wystawiennictwa i scenografii oraz różnorodnych, pomocniczych zadań w dziedzinie budownictwa, architektury, urbanistyki. Program studiów zakłada naukę wszystkich umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia kariery zawodowej. Podstawy projektowania, rysunek i malarstwo, fotografia i estetyka - to tylko niektóre z przedmiotów, na których studenci rozwijają umiejętności kreatywne. Przedmioty teoretyczne, takie jak matematyka czy budownictwo, pozwalają im poznać fizyczne warunki projektowania i zdobyć zdolności analityczne. Na wyższych semestrach studenci mają także możliwość wyboru dalszej ścieżki programowej w postaci obieralnych modułów zajęć z zakresu architektury wnętrz. Dzięki temu zdobywają wiedzę o tym, jak w pracy projektowej współdziałać ze specjalistami z różnych dziedzin humanistycznych i artystycznych. Studia politechniczne zapewniają również dodatkowe umiejętności w zakresie kierowania procesem wykonawczym zarówno w obiektach nowo projektowanych, jak i adaptowanych. Po ukończeniu kierunku architektura na studiach I i II stopnia absolwenci mogą ubiegać się o nadanie uprawnień w specjalności architektonicznej w zakresie nieograniczonym.

Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj

Opinie absolwentów

Studia na architekturze to zdobywanie ogromnej wiedzy z historii sztuki i współczesnej architektury. Wybierzecie się w niesamowitą podróż po domach, pałacach, kościołach, które poznacie wirtualnie na wykładach, a niekiedy odwiedzicie także „na żywo”. W przyszłości będziecie potrafili ocenić ich piękno lub brzydotę i to z zupełnie innej – świadomej – perspektywy.

Studentka zdjęcie portretowe.
    Aleksandra Ołowska, architekt w firmie Jander Kabza Architekci

Wysoka pozycja uczelni, doświadczona kadra, z którą można nawiązać fajny, „ludzki” kontakt, koła naukowe, a do tego imprezy uczelniane - wszystko to składa się na obraz PŁ jako doskonałego miejsca do zdobywania wiedzy i umiejętności. Już sam kampus ma klimat inspirujący dla architekta. Na studiach nauczyłam się technicznych zagadnień, bez których nie mogłabym rozpocząć kariery.

Kobieta w naszyjniku siedzi w biurze architektonicznym z gazetą w ręku.
    Aleksandra Przedecka, firma Zmiana Planu

Kompetencje, które zyskasz

Architektura
    Projektowanie 3D
    Budownictwo
    Malarstwo
    Rzeźba

O Tobie

Masz głowę pełną pomysłów, a na świat potrafisz patrzeć z różnych perspektyw? Chciałbyś rozpocząć karierę w branży, która łączy świetne zarobki z kreatywnym podejściem? Zaprojektuj swoją przyszłość i wybierz kierunek architektura!

Program studiów przygotowany został z myślą o tych, którzy nie boją się nietypowych rozwiązań i chcieliby przekuć projekty w rzeczywistość. Podczas zajęć kreatywnych nauczysz się nieszablonowego myślenia, ale także praktycznych umiejętności, takich jak rysunek techniczny czy estetyka. Zajęcia teoretyczne za to dostarczą Ci niezbędnej wiedzy z dziedzin, takich jak historia architektury, teoria projektowania czy fizyka budowli. Dodatkowo, weźmiesz udział w plenerach rysunkowych oraz nauczysz się, jak tworzyć projekty zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Studia na kierunku architektura to także możliwość rozwoju w ramach organizacji studenckich. Koło Naukowe "Kąt" jest idealnym miejscem dla ludzi, którzy chcą rozwijać się artystycznie i inspirować wzajemnie, za to klub fotograficzny i Koło Naukowe "Analog" z chęcią przyjmują wszystkich pasjonatów fotografii. Jakie możliwości czekają na absolwenta kierunku architektura? Po studiach możesz rozpocząć pracę w biurze architektonicznym lub prowadzić działalność własną działalność w zakresie architektury budynków i wnętrz. To Ty decydujesz, w których obszarach chcesz się rozwijać!

Praktyki

Praca po studiach

• biura projektowe,
    • firmy wykonawcze,