Wydział Mechaniczny

Piotr Cajdler - Global Product Manager Robotics Trainings w firmie ABB

Mężczyzna stoi oparty o ramię robotyczne.

Już w liceum zacząłem interesować się robotyką, a że zawsze bardziej interesowały mnie śrubki od lutowania – naturalnym wyborem była robotyka na Wydziale Mechanicznym PŁ. Studia te dały mi bardzo dobrą, techniczną wiedzę w szerokim zakresie - od matematyki i fizyki, przez podstawy konstrukcji maszyn, rysunku technicznego, mechanikę precyzyjną po konstrukcję i programowanie robotów. Oczywiście w trakcie studiów najbardziej interesowały mnie najnowsze rozwiązania i technologie, jednak z perspektywy czasu widzę, że technologia zmienia się cały czas i coraz szybciej, a właśnie dobre opanowanie podstawowej wiedzy pozwala łatwo podążać za tymi zmianami. Dzięki wysokiej jakości kształcenia Wydział Mechaniczny cieszy się dużym uznaniem wśród pracodawców. Poza wiedzą teoretyczną bardzo ważne jest sprawdzenie jej w praktyce – a to jest możliwe poprzez zaangażowanie się w dodatkowe projekty - we współpracujących firmach czy w jednym z kół naukowych. Wiem, że rynek pracy, szczególnie wśród studentów, wygląda obecnie inaczej niż kilkanaście lat temu, ale nadal podczas rekrutacji do firmy dodatkowe projekty realizowane w czasie studiów potrafią decydować o wyborze tego konkretnego kandydata.