Wydział Mechaniczny

Maciej Tutak, junior constructor w firmie Hydro Extrusion Poland Łódź

Zdjęcie profilowe młodego mężczyzny.

Główną motywacją do rozpoczęcia studiów na kierunku transport było dla mnie rozwinięcie zainteresowań motoryzacyjnych. Z perspektywy czasu jestem przekonany o słuszności mojej decyzji. Studiowanie tego kierunku umożliwiło mi zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy w dziedzinie inżynierii mechanicznej, elektrycznej, lądowej, zasad sterownia ruchem kolejowym i drogowym oraz usług logistycznych, spedycyjnych i transportowych. Zdobytą wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i elektrycznej pogłębiłem w Kole Naukowym Miłośników Motoryzacji Wydziału Mechanicznego „Lodz Solar Team”, obejmując stanowisko koordynatora projektu. Zdobyta wiedza umożliwiła mi prace na stanowisku młodszego konstruktora w przemyśle motoryzacyjnym.