Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Organizacji i Zarządzania
Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
Zdjęcie w tle
Studenci rozmawiają przy stole.

Master of Business Studies

Tytuł zawodowy

magister

Stopień studiów

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

Język wykładowy

angielski

Nabór

Rekrutacja na semestr zimowy

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

O kierunku

Studia tego typu odnoszą się zarówno do teoretycznego, jak i praktycznego nurtu nauk o zarządzaniu. Właśnie dlatego prowadzone są z nastawieniem na rozwój teorii organizacji i zarządzania oraz wybrane aspekty wykorzystania metodologii nauk o zarządzaniu oraz jakości w kontekście międzynarodowym. Studenci w ramach programu realizują własne i grupowe projekty o charakterze badawczym oraz są angażowani w realizację projektów na wydziale. Aktywność naukowo-badawcza pracowników Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ, ich kompetencje dydaktyczne, oraz doświadczenia o charakterze międzynarodowym pozwalają zapewnić merytoryczne przygotowanie do prowadzenia zajęć. W wybranych przypadkach są oni wspierani przez praktyków reprezentujących międzynarodowe i polskie organizacje gospodarcze, znających realia funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku międzynarodowym, co zwiększa walor aplikacyjny prowadzonych zajęć. Program studiów uwzględnia potrzeby różnych sektorów gospodarki poprzez nacisk na specyfikę zarządzania w środowisku międzynarodowym. Zawiera on przedmioty takie jak Advanced Economics, Strategic Management czy Tools in HR.

Program dostępny jest na stronie.

Kompetencje, które zyskasz

Zarządzanie
    Finanse
    Ekonomia

O Tobie

Amerykański wydawca, Henry R. Luce, powiedział: „Biznes, bardziej niż jakiekolwiek inne zajęcie, wymaga ciągłego zajmowania się przyszłością, jest ciągłą kalkulacją, instynktownym ćwiczeniem się w prognozowaniu”. Jeśli chcesz odpowiednio przewidywać społeczno-gospodarcze zmiany, wybierz studia II stopnia na kierunku Master of Business Studies. To na nich kształci się profesjonalna i kreatywna kadra przygotowana do działania w życiu gospodarczym i społecznym w dobie gospodarki globalnej, ukierunkowana na współdziałanie o charakterze międzynarodowym.

Program realizowany jest na podstawie najnowszych koncepcji kształcenia m.in. Problem Based Learning, Design Thinking oraz Flipped Education. Zdobyta wiedza i umiejętności z obszaru nauk o zarządzaniu i jakości (zarządzanie, ekonomia, finanse, marketing) to kompetencje wymagane do efektywnego wykonywania zadań menedżerskich w różnych sektorach gospodarki. Dodatkowo kształcenie w języku angielskim, umożliwi Ci przygotowanie do pracy kadry spełniającej oczekiwania inwestorów zagranicznych oraz mogących podejmować współpracę z organizacjami międzynarodowymi i prowadzenie badań w obszarze nauk o zarządzaniu i jakości. Poznasz także elementy i narzędzia marketingowe oraz zagadnienia z dziedziny finansów i rachunkowości, które umożliwią efektywne zarządzanie własną działalnością. Wybór studiów na kierunku Master of Business Studies to także możliwość wzięcia udziału w licznych kooperacjach z biznesem, podczas których studenci mogą praktykować, realizować projekty badawcze oraz uczyć się poprzez terenowe zajęcia w przedsiębiorstwach.

Praktyki

Praca po studiach

• stanowiska menedżerskie wszystkich szczebli zarządzania w małych i dużych przedsiębiorstwach, jednostkach administracji publicznej oraz w organizacjach typu non-profit
    • tworzenie oraz zarządzanie własną firmą