Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Mechaniczny
Zdjęcie w tle
Elektrownia wiatrowa i słoneczna.

Energy Systems in the Built Environment

Tytuł zawodowy

magister inżynier

Stopień studiów

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

Język wykładowy

angielski

Nabór

Brak rekrutacji

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

O kierunku

Energy Systems in the Built Environment to nowy kierunek w języku angielskim dla wszystkich miłośników ekologicznych budynków, miast, odnawiania energii i ochrony środowiska. Podczas pierwszego semestru studenci zdobywają wiedzę teoretyczną z zakresu systemów energetycznych w miastach i budynkach, a także uczą się komputerowych metod analiz i projektowania. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Po zaliczeniu pierwszego etapu studenci otrzymują certyfikat poświadczający nabytą wiedzę. Jest to niezbędna podstawa, którą wykorzystują na kolejnych etapach nauczania do rozwiązania problemów inżynierskich nowoczesnymi narzędziami i metodami. Studenci pracują w interdyscyplinarnych zespołach, a ich pomysły weryfikują eksperci z przemysłu. Umiejętności zdobywają, znajdując rozwiązania realnych zadań projektowych. Pozytywne przejście kolejnych etapów nauczania kończy się dyplomem poświadczającym zdobyte umiejętności. Ostatni semestr jest poświęcony pracy indywidualnej nad projektem dyplomowym z wybranego zagadnienia. Ukończenie i obrona pracy pozwala uzyskać tytuł magistra inżyniera. Do głównych zalet studiowania tego kierunku należą ścisła współpraca z przemysłem, zagraniczni wykładowcy, dominujące zajęcia praktyczne oraz przyszłościowy rynek pracy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie jednostki prowadzącej studia oraz w programie studiów.

Kompetencje, które zyskasz

Energetyka
    Ochrona środowiska
    Audyting energetyczny
    Systemy budynkowe
    OZE
    Certyfikacja energetyczna

O Tobie

Jak powinno wyglądać miasto przyszłości? Według współczesnych założeń jest to przestrzeń świetnie zorganizowana – czysta, otwarta i ekologiczna. Niezwykle istotna stanie się umiejętność projektowania infrastruktury w taki sposób, aby budynki były nie tylko nowoczesne i inteligentne, ale także wydajne energetycznie. Specjalistą w tym zakresie staniesz się po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku Energy Systems in the Built Environment. To dobry wybór szczególnie dla tych, którzy po ukończeniu studiów chcieliby uzyskać obiecujące perspektywy na rynku pracy. Jako absolwent możesz zdobyć zatrudnienie w firmach konsultingowych z szeroko rozumianego projektowania budynków i systemów oraz doradztwa energetycznego. Dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej wiedzy z zakresu zrównoważonego projektowania oraz zastosowaniu nowoczesnych metod nauczania – Design Thinking oraz Problem Based Learning, będziesz umiał z łatwością poruszać się w sektorach przedsiębiorstwa z branży nowoczesnego budownictwa, instalacji, odnawialnych źródeł energii, firmy zajmujące się auditingiem energetycznym, certyfikacją energetyczną i poszanowaniem energii. Twoimi potencjalnymi pracodawcami staną się nie tylko deweloperzy, najemcy i zarządcy obiektów budowlanych, ale także branżowe ośrodki typu R&D, niezależne ośrodki eksperckie i organizacje NGO. Z powodzeniem będziesz mógł także kontynuować karierę naukową na studiach doktoranckich w niemal dowolnej dyscyplinie naukowej.

Praktyki

Praca po studiach

• firmy konsultingowe z szeroko rozumianego projektowania budynków i systemów oraz doradztwa energetycznego
    • przedsiębiorstwa z branży nowoczesnego budownictwa, instalacji, odnawialnych źródeł energii, firmy zajmujące się auditingiem energetycznym, certyfikacją energetyczną i poszanowaniem energii