Wydarzenia cykliczne

Politechnika Łódzka uczestniczy w bardzo wielu wydarzeniach, które przybliżają młodzieży szkolnej nauki techniczne, ścisłe i przyrodnicze.

Od wielu lat bierzemy udział w akcji Dziewczyny na Politechniki, w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi czy finale WOŚP.

Pracowników i studentów naszej uczelni można spotkać co roku na targach edukacyjnych w wielu miastach regionu łódzkiego. Pojawiamy się także na Salonach Maturzystów organizowanych przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jeździmy do szkół na Pikniki Naukowe, Dni Uczelni Technicznych i Targi Pracy.

Bierzemy udział w akcjach podkreślających akademicki charakter naszego miasta organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi. Wspólnie z innymi uczelniami jeździmy do szkół na pokazy naukowe i przyjmujemy uczniów w ramach Drzwi Otwartych Łodzi Akademickiej.