
Zobacz więcej! - pod takim hasłem spotkaliśmy się 14 marca 2025 roku na Dniu Otwartym Politechniki Łódzkiej, który w tym roku był poświęcony pracy laboratoryjnej. Na kolejną edycję wydarzenia zapraszamy w marcu 2026 r.
Program Dnia Otwartego 2025
Mapa kampusu na Dzień Otwarty 2025
Co zawierała tegoroczna edycja?
Konkurs social media na Dniu Otwartym PŁ 2025
Strefa Inspiracji
- "Jak nie tracić punktów na maturze z biologii i chemii? Praktyczne wskazówki dotyczące rozwiązywania zadań" - nauczycielka-influencerka Anna Kapiszka-Jercha (Matura z chemii i biologii, @annakapiszka),
- "Praca na studiach i pierwsze kroki w karierze" - spotkanie ze studentami i przedstawicielami firm,
- Rozstrzygnięcie konkursu "BioChallenge z PŁ" oraz wręczenie wyróżnień w Wojewódzkim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2025,
- "80 kroków do kariery naukowca: Jak studia kształtują przyszłość?" - mgr inż. Weronika Majchrzak (@werkaodpiwerka),
- "Dotyk technologii, czyli wszystkie drogi prowadzą do STEM" - dr inż. Magdalena Lachowska-Wróbel (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki).
- "TY i AI" - możliwość rozmowy z robotem społecznym, mającym dostęp do Open AI.
- Strefa Chill VR, czyli odpoczynek nowej generacji.
- Kulisy Festiwalu Yapa - zobacz backstage w czasie przygotowań do koncertów :)
Strefa Nauki i Odkryć
- 30 wykładów, pokazów i warsztatów przygotowanych zarówno przez pracowników, jak i studentów z kół naukowych w Alchemium. Wśród nich propozycje ze wszystkich wydziałów i jednostek PŁ.
- 36 warsztatów, odbywających się w laboratoriach i pracowniach Politechniki Łódzkiej. Oferta przeznaczona dla grup zorganizowanych.
Strefa Gier i Zwiedzania
"Mechaniczna przygoda", "Pod napięciem", "Tajemnicza bakteria", "Chemical Expres 2.0", "Cyfrowy ślad", Simlish, czyli sztuka studiowania w językach obcych", "Miasto biznesu", "80 twarzy inżynierii" - w bogatej ofercie gier terenowych łączących warsztaty ze zwiedzaniem każdy znajdzie coś dla siebie. Jak w życiu studenckim, tak i na Dniu Otwartym - łączymy naukę z dobrą zabawą. Przygotowaliśmy także spacery na Wydziały PŁ.
Otworzyliśmy dla Was także akademiki Politechniki Łódzkiej, które można było zwiedzać wraz z mieszkającymi tam studentami.
Strefa wystawiennicza
15 stoisk wszystkich Wydziałów PŁ, Centrum Kształcenia Międzynarodowego, Centrum Papiernictwa i Poligrafii, Centrum Językowego, Samorządu Studenckiego, Biura Karier oraz rekrutacji Politechniki Łódzkiej - to najlepsza okazja, by porozmawiać ze studentami i pracownikami o projektach oraz kierunkach studiów na naszej uczelni. Mogliście dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne, aby podjąć decyzję o wyborze przyszłej drogi życiowej.
Panel dla nauczycieli
- Jak dbać o wizerunek w Internecie? - dr inż. Aleksandra Makowska (Wydział Organizacji i Zarządzania),
- Nauczyciel i AI: duet, który zmienia zasady gry - dr Magdalena Lachowska-Wróbel, mgr inż. Franciszek Sobiech (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki),
- Kim są Twoi uczniowie, ich rodzice i Twoi współpracownicy? – różnice indywidualne i ich wpływ na zachowania - Alicja Rasmus, coach ICC (Biuro Karier PŁ).
Wydarzenie dotowane przez Fundację Politechniki Łódzkiej!
