Lekcja doradztwa zawodowego „w terenie”? Z PŁ to możliwe!
Kompleksowo opowiemy o kierunkach studiów i zasadach rekrutacji, a także zaprosimy uczniów na ich ulubioną grę terenową, która stanowi idealne połączenie warsztatów ze zwiedzaniem naszej uczelni. To będą bardzo inspirujące dwie godziny!
Spotkanie trwa 120 minut i składa się z:
- 15-minutowej prezentacji Politechniki Łódzkiej,
- gry terenowej w laboratoriach PŁ, prowadzonej w formie konkursu z nagrodami,
- 10-minutowej prezentacji kierunków studiów wybranego wydziału lub jednostki.
Wystarczy zebrać grupę uczniów zainteresowanych ofertą Politechniki Łódzkiej, wybrać grę z poniższej listy i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Wydział Mechaniczny zaprasza na niezapomnianą przygodę w laboratoriach i na kampusie PŁ. Uczestnicy gry sprawdzą, czy wydruki z drukarki 3D mogą zastąpić ludzkie kości, zmierzą się w szybkości operowania manipulatorem, złożą model formy wtryskowej, a nawet skonstruują model turbiny wiatrowej z gotowych elementów. Na najlepszych czekają nagrody. Gra połączona jest ze zwiedzaniem Fabryki Inżynierów XXI wieku.
Organizator: Wydział Mechaniczny
Czas trwania: 60-90 minut.
Zapraszamy na ekscytującą grę terenową połączoną ze zwiedzaniem Wydziału Chemicznego. Drużyny uczniów będą wykonywać eksperymenty w różnych laboratoriach. Podejmując wyzwania chemiczne, będą musieli się wykazać zarówno szybkością, jak i wiedzą. Zwycięży zespół, który jako pierwszy dotrze do mety i poda hasło główne gry.
Organizator: Wydział Chemiczny
Czas trwania: 40-60 minut
Koniec XIX wieku. Robert Koch wprowadził właśnie nowe metody hodowli bakterii, a Ludwik Pasteur odkrył, że proces fermentacji wywołują drobnoustroje. Uczestnicy gry podążają śladami wybitnych naukowców, kierując się pozostawionymi wskazówkami i zadaniami. Ich wykonanie pozwoli im odwiedzić miejsca, w których wciąż wykorzystywane są odkrycia mistrzów i rozwiązać zagadkę tajemniczej bakterii.
Organizator: Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności
Czas trwania: 60-90 minut
Zadaniem uczestników będzie odnalezienie cyfrowych śladów, które zostały ukryte na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej. Każdy trop to fragment większej układanki, która prowadzi do finałowej zagadki – jej rozwiązanie ujawni miejsce ukrytego skarbu! Na trasie czekają matematyczno-fizyczno-informatyczne zadania – od logicznych łamigłówek, przez zagadki matematyczne, po wyzwania zręcznościowe. To będzie niezapomniana przygoda pełna wyzwań!
Organizator: Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej
Czas trwania: 40-60 minut
To gra symulacyjna, która przenosi graczy w świat biznesu, zarządzania i marketingu. Uczestnicy będą musieli podejmować strategiczne decyzje dotyczące rozwoju swojego miasta, efektywnego wykorzystania zasobów i promocji produktów. Każde z zadań zawiera realistyczne wyzwania, które wymagają szybkich i trafnych decyzji. Sprawdź, czy zdołasz osiągnąć sukces w zarządzaniu miastem i zdobyć tytuł najlepszego biznesmena wśród licealistów!
Organizator: Wydział Organizacji i Zarządzania
Czas trwania: 30 minut
Zapraszamy do pokoju zagadek. Uczniowie wcielą się w rolę studentów, którzy zostali zatrzaśnięci w jednym z laboratoriów przez szalonego naukowca. Aby opuścić PAPERoom, uczestnicy wykonają zadania z użyciem różnych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. W grupach będą na czas rozwiązywać zagadki i wykonywać zadania, tematycznie związane z papiernictwem i poligrafią (m.in. ze składem papieru i jego produkcją, technikami drukowania i zabezpieczania). Gwarantujemy dobrą zabawę i dużą dawkę wiedzy! Zajęcia połączone są ze zwiedzaniem Centrum Papiernictwa i Poligrafii.
Organizator: Centrum Papiernictwa i Poligrafii
Czas trwania: 45-60 min.
W ciągu 5 dni roboczych skontaktujemy się z Państwem celem ustalenia szczegółów. Oferta jest adresowana do uczniów ostatnich i przedostatnich klas szkół średnich.
Kontakt:
Dr Aleksandra Pawlik – Dział Promocji PŁ
Tel. 42 631-20-10
e-mail: aleksandra.pawlik@p.lodz.pl