75lat.p.lodz.pl

Mechanika i budowa maszyn

Wydział Mechaniczny
studia niestacjonarne

W czasie studiów rozwijana jest wiedza oraz umiejętności związane z konstrukcją i technologią budowy maszyn i urządzeń. Studenci uczą się projektować i wykonywać konstrukcje mechaniczne (maszyny przemysłowe i robocze, silniki samochodowe, obrabiarki, urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne). Będą umieli projektować procesy technologiczne wytwarzania części maszyn i posługiwać się zaawansowanymi systemami komputerowego wspomagania prac inżynierskich. W ramach studiów można wybrać jeden z kierunków dyplomowania: mechanikę stosowaną, konstrukcję maszyn i systemów mechanicznych, technologie wiórowe lub bezwiórowe.

Dokładna lista przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajduje się na stronie internetowej.

Studia stacjonarne: 3,5 roku

Studia niestacjonarne: 4 lata

Absolwent studiów pierwszego stopnia ma wykształcenie właściwe dla inżyniera mechanika, może być zatrudniony we wszystkich gałęziach przemysłu, jako inżynier na stanowiskach: konstruktorów, technologów, eksploatatorów, głównych mechaników. Nabyte w trakcie studiów umiejętności pozwalają mu na założenie prywatnych firm wytwórczych lub/i usługowych. Tak szerokie możliwości zatrudnienia wynikają z dużej uniwersalności zdobytego wykształcenia obejmującego oprócz wiedzy inżynierskiej również: informatyki, organizacji i zarządzania, języków obcych, marketingu i przedmiotów humanistycznych.