Architektura

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Na ramach kierunku architektura studenci mają możliwość studiowania na jednym z dwóch programów kształcenia:

• architektura (w języku polskim);
  • architecture (w języku angielskim).

W ramach studiów polskojęzycznych na architekturę planujemy przyjąć 120 osób. Na tym kierunku będzie można wybrać jedną z dwóch specjalności: architekturę lub architekturę wnętrz. Nie prowadzimy odrębnie rekrutacji na architekturę wnętrz. Studia będą prowadzone tylko w trybie stacjonarnym, przez 8 semestrów.

Na studia w języku angielskim na Architecture przyjmujemy w tym roku 25 osób. Ten program kształcenia prowadzony jest we współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ.

Celem zasadniczym nauczania jest wykształcenie absolwenta - inżyniera architekta i przygotowanie go do podjęcia pracy zawodowej. Pozwoli mu to na kompetentne uczestnictwo w działalności służącej kształtowaniu przestrzeni stanowiącej ramy życia jednostek i grup społecznych, twórczą działalność zawodową w zakresie różnorodnych zadań w dziedzinie architektury i urbanistyki, indywidualnie i w zespołach, oraz współdziałanie w pracy ze specjalistami z innych dziedzin: technicznych humanistycznych i artystycznych. Absolwent będzie przygotowany do działalności zawodowej w charakterze pracownika pomocniczego w zakresie projektowania urbanistycznego, projektowania obiektów architektonicznych i architektury wnętrz, a także w wykonawstwie i nadzorze budowlanym.

Siatka godzin, lista przedmiotów w każdym semestrze dla architektury znajduje się na stronie programy.p.lodz.pl

Siatka godzin, lista przedmiotów w każdym semestrze dla ARCHITECTURE (ang.) znajduje się na stronie programy.p.lodz.pl

• architektura
  • architektura wnętrz
inżynier architekt

4 lata

Absolwenci tego kierunku są  przygotowani do podjęcia pracy w branży budowlanej i architektonicznej w kraju i za granicą. Mogą podejmować pracę  w biurze architektonicznym, prowadzić  działalność zawodową w charakterze pracownika pomocniczego w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego, jak również  prowadzić działalność w charakterze pracownika pomocniczego w wykonawstwie i nadzorze budowlanym.

Absolwenci specjalności architektura wnętrz są przygotowani do prowadzenia działalności zawodowej w tej dziedzinie . Mogą współpracować ze specjalistami z innych dziedzin: technicznych, humanistycznych i artystycznych.  Są gotowi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, szczególnie w dziedzinie architektury i budownictwa; pracy w instytucjach administracji państwowej i samorządowej; podnoszenia kompetencji zawodowych, w tym podjęcia studiów II stopnia.

Absolwenci architektury mogą ubiegać się, po odbyciu stażu zawodowego, o uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ograniczonym zakresie, w specjalności architektonicznej.