Zarządzanie i inżynieria produkcji

Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji
studia niestacjonarne

Jest to interdyscyplinarny kierunek łączący wiedzę techniczną oraz menedżerską. Program studiów zapewnia przygotowanie inżynierskie w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych. Pozwala zdobyć umiejętności w obszarze zarządzania produkcją, jakością oraz  logistyką.

Studenci poznają zagadnienia związane z:

• projektowaniem inżynierskim i grafiką (w zakresie projektowania produktu i opakowania)
  • materiałoznawstwem,
  • zarządzaniem produkcją i usługami,
  • zarządzaniem projektami,
  • ekonomiką produkcji,
  • zarządzaniem zasobami ludzkimi,
  • rachunkiem kosztów dla inżynierów,
  • ergonomią,
  • marketingiem.

Studia realizowane są w profilu praktycznym, co oznacza, że wiedza uzupełniana jest 24-tygodniowymi praktykami zawodowymi realizowanymi w korporacjach międzynarodowych i firmach krajowych.

Dokładna lista przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajduje się na stronie internetowej.

• inżynieria procesów produkcyjnych
  • inżynieria jakości
  • inżynieria logistyki

Studia stacjonarne: 4 lata

Studia niestacjonarne: 4 lata

Absolwenci tego kierunku uzyskują tytuł zawodowy inżyniera. Z uwagi na bogatą wiedzę obejmującą zarówno aspekty  techniczne oraz  związane z zarządzaniem, są przygotowani do podejmowania pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych i produkcyjno-handlowych w różnych gałęziach przemysłu oraz w centrach logistycznych, firmach doradczych oraz audytorskich. Gruntowna wiedza z zakresu techniczno-menadżerskiego umożliwia również zakładanie i prowadzenia własnej firmy.