Dzień otwarty PŁ 14 marca 2024 r.

Jakie tajemnice skrywa gaming i jak odkrywać świat w nieskończoność? O tym przekonasz się już 14 marca 2024 r. podczas dnia otwartego Politechniki Łódzkiej. Włącz się do świata gier i nauki! Zapisy już ruszyły i potrwają do 10 marca.

Jeśli chcesz przekonać się, na których kierunkach studiów najpełniej rozwiniesz swój potencjał, a przy tym poznać najnowsze trendy technologiczne – nie może Cię zabraknąć na Politechnice Łódzkiej 14.03.2024 w godz. 9:00-16:00!

Przygotowaliśmy ponad 60 wykładów, warsztatów i laboratoriów, które pozwolą przeżyć prawdziwą naukową przygodę! Dzień otwarty PŁ będzie podzielony na pięć Stref.

W Strefie Inspiracji czekają m.in.:

  • wykład Mateusza Witczaka - byłego redaktora naczelnego portalu PolskiGamedev.pl oraz magazynu "PolskiGamedev.pl", wieloletniego szefa działu publicystyki w miesięczniku „CD-Action”, laureata nagrody dziennikarzy wydawnictwa Bauer i Digital Dragons Award;
  • inspirujący wykład prof. dr hab. inż. Marty Gmurek pt. "Kobieta w nauce światowej, czyli inżynieria nie jest taka straszna" - w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki";
  • wyjątkowe spotkanie z Pawłem Kamińskim z firmy 11 bit studios, który opowie o 11 ścieżkach kariery w gamedevie;
  • wykład doktorantki i tiktokerki mgr inż. Weroniki Majchrzak (@werkaodpiwerka), która opowie o tym, jak zostać prawdziwym inżynierem.

"Chemistry Express" - gra terenowa w stylu "Azja Express", w której przeżyjesz niezapomnianą przygodę połączoną ze zwiedzaniem Wydziału Chemicznego. Zaglądając do laboratoriów, wykonasz eksperymenty, które doprowadzą Twoją drużynę do odgadnięcia hasła.

"Simlish, czyli sztuka studiowania w językach obcych" - zwiedzanie Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) w formie gry terenowej. Weźmiesz udział w treningu szkoły wiedźmińskiej, grze językowej ze studentami z zagranicy i zagrasz w szachy sterowane głosem.

W tym roku mamy nową strefę tematyczną: Strefę Gier. Znajduje się w niej 8 zajęć dotyczących tworzenia gier komputerowych i konsolowych, a także kreowania gier planszowych oraz ich odpowiedników z różnych, często nieoczywistych, materiałów.

Strefa Nauki odkryje przed Tobą tajemnice wszystkich dyscyplin, jakie możesz studiować na naszej uczelni. Poznasz projekty studenckie i ciekawe zagadnienia przedstawione przez ekspertów. Trudno o bardziej kompletny przekrój naszych profili: swoje propozycje przygotowało 9 wydziałów Politechniki Łódzkiej, Biuro Karier PŁ, Centrum Językowe PŁ, Centrum Kształcenia Międzynarodowego oraz Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki. W czasie wolnym od zajęć będzie można odwiedzić stoiska Wydziałów PŁ, a także stoisko rekrutacji, gdzie dowiecie się wszystkiego o zasadach przyjęć na naszą uczelnię.  Wydziały i jednostki Politechniki Łódzkiej zaproszą Was także na spacery po swoich budynkach, dostępne w Strefie Zwiedzania.

Strefa Odkryć to strefa laboratoriów, odbywających się w pracowniach na terenie całej Politechniki Łódzkiej. Znajdziecie w niej 20 propozycji inspirujących zajęć. Ta strefa jest zarezerwowana dla zapisów grupowych, zatem koniecznie przekażcie nauczycielowi, aby zapisał Waszą klasę.

Atrakcji nie zabraknie. Przygotowujemy dla Was konkurs TikTokowy, a przez cały dzień wydarzenia będzie można skorzystać z symulatora jazdy ciężarówką firmy Wielton.

Jeśli zastanawiacie się, jak będą wyglądały studia dla osób ze spektrum autyzmu lub innymi specjalnymi potrzebami, zapraszamy do Biura Osób Niepełnosprawnych. Pracownicy chętnie udzielą Wam niezbędnych informacji i opowiedzą o wielu możliwościach wsparcia.

W tegorocznej edycji wydarzenia przygotowaliśmy także seminarium dla nauczycieli, dotyczące sztucznej inteligencji w nauczaniu, którą poprowadzi Zespół z Instytutu Informatyki PŁ.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia!

Program Dnia Otwartego PŁ 2024

Uwaga! Na zajęcia prowadzimy wyłącznie zapisy grupowe poprzez formularz dostępny poniżej. Kandydatów indywidualnych zapraszamy na zajęcia wyłącznie do Strefy Nauki, Strefy Inspiracji oraz Strefy Zwiedzania - wstęp na zajęcia do wypełnienia wolnych miejsc w sali. Strefa Odkryć i Strefa Gier przeznaczone są wyłącznie dla grup zorganizowanych.

Formularz zapisów na Dzień Otwarty 2024

 

Zapisy potrwają od 12 lutego do 10 marca 2024 r.

 

Poznaj nasz kampus