Fizyka techniczna

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

Celem kształcenia na kierunku fizyka techniczna jest wyposażenie absolwenta zarówno w podstawową, jak i zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie fizyki technicznej. Zajęcia na tym kierunku obejmują, min., elementy fizyki komputerowej, optykę, fizykę półprzewodników, optoelektronikę, fotonikę czy technologię światłowodową.

Student poznaje metody symulacji komputerowych i modelowania zjawisk fizycznych. W nowoczesnych laboratoriach nabywa umiejętności praktyczne oraz ćwiczy zaawansowane metody analizy danych doświadczalnych. Zdobywa również podstawową wiedzę na temat metod matematycznych oraz o fizyce teoretycznej.

Dokładna lista przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajduje się na stronie internetowej.

• fizyka techniczna

Studia stacjonarne: 3,5 roku

Absolwent fizyki technicznej posiada wiedzę i umiejętności z zakresu języków obcych i informatyki oraz kompetencje społeczne zapewniające mu dużą atrakcyjność na rynku pracy, zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Zdobyte wykształcenie umożliwia podjęcie pracy w przedsiębiorstwach rozwijających technologie informatyczne, optoelektroniczne i medyczne.