Computer Science & Information Technology

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski

COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION TECHNOLOGY jest programem realizowanym w ramach Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz w ramach Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.  Kierunek jest prowadzony całkowicie w języku angielskim i przedstawia najnowszy stan wiedzy z zakresu bardzo popularnej i szybko rozwijającej się dziedziny, jaką jest informatyka. Studenci zdobywają szerokie kwalifikacje z projektowania systemów informatycznych, tworzenia i testowania oprogramowania, przetwarzania i analizy danych. Studia przygotowują do rozwiązywania złożonych problemów technicznych oraz wyzwań, jakie niesie ze sobą ta nowoczesna i szybko rozwijająca się specjalność.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY w ramach zajęć na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki:

• Advanced Object Programming in Java
  • Computing Methods and Optimization
  • Modelling and Analysis of Information Systems
  • Computational Intelligence
  • Advanced Networking Technology
  • Pervasive Computing

GŁÓWNE PRZEDMIOTY w ramach zajęć na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej:

• Multimedia Databases
  • Modern IT Technologies and Services
  • Modelling and Analysis of Information Systems
  • Soft Computing
  • Sound Processing
  • Internet Applications Programming
  • Modern Programming Techniques
  • Programming of Intelligent Information Systems
  • Agile Methods of Project Management
  • Security of Information Systems
  • Modern Content Management Techniques

Każdy student COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION TECHNOLOGY ma możliwość realizacji części studiów w uczelni zagranicznej.

magister inżynier

Absolwent studiów programu COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION TECHNOLOGY posiada wiedzę podstawową i specjalistyczną z zakresu współczesnej informatyki, a także podstawową wiedzę z zakresu organizacji pracy zespołowej. Uzyskane wykształcenie umożliwia podjęcie pracy o zróżnicowanym charakterze w przedsiębiorstwach sektora nowoczesnych technologii. Absolwent programu COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION TECHNOLOGY jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w obszarze informatyki i dziedzin pokrewnych, również na stanowiskach związanych z organizacją oraz uczestnictwem w pracy dużych zespołów interdyscyplinarnych. Ze względu na globalny zasięg konsorcjów działających w branży informatycznej i teleinformatycznej, możliwe jest podjęcie pracy na całym świecie. Absolwent programu COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION TECHNOLOGY jest przygotowany do samodzielnego zdobywania wiedzy i może podjąć studia trzeciego stopnia tego kierunku lub na pokrewnych kierunkach magisterskich i/lub rozwijać się zawodowo w formie kształcenia ustawicznego.