Biomedical Engineering and Technologies

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski

Program jest prowadzony całkowicie w języku angielskim, łączy nauki techniczne z wiedzą z zakresu nauk medycznych. Kierunek oferuje wiedzę z zakresu elektroniki, informatyki oraz technologii materiałowych stosowaną w nowoczesnym sprzęcie medycznym. Połączenie informacji z zakresu techniki i medycyny pozwala na holistyczne poznanie sposobu funkcjonowania i stosowania aparatury medycznej.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY

• Materials Science
  • Electronics and Electrical Engineering
  • Anatomy and Physiology
  • Medical Imaging
  • Microsystems in Medical Applications
  • Medical Informatics
  • Biomechanical Engineering
  • Medical Electronics

Każdy student Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) w ramach programu studiów realizuje co najmniej jeden semestr (6 semestr) – „Mobility Semester” w uczelni zagranicznej.

Absolwenci kierunku BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES mogą być zatrudniani w szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa, jednostkach wytwórczych aparatury i urządzenia medyczne, jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego oraz akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzenia medyczne, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych aparatur i urządzeń medycznych; jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych oraz administracji medycznej.

Ze względu na globalny zasięg konsorcjów działających w branży medycznej, absolwenci BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES podejmują pracę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Absolwenci są przygotowani do podjęcia studiów drugiego stopnia oraz pracy w krajowych i międzynarodowych, interdyscyplinarnych zespołach badawczych oraz konstrukcyjnych.