Advanced Mechanical Engineering

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski

ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING realizowany jest w ramach Wydziału Mechanicznego. Program obejmuje: mechanikę, wytrzymałość materiałów, materiały inżynierskie, automatykę, i robotykę, przygotowanie praktyczne i teoretyczne do projektowania i eksploatacji urządzeń mechanicznych, podstawy konstrukcji maszyn, wykorzystanie oprogramowania wspomagającego prace inżynierskie, zaawansowane technologie wytwarzania, podstawy przedsiębiorczości i zarządzania, wybrane zagadnienia informatyczne, ekonomiczne, prawne oraz związane z ochroną środowiska.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY:

• Dynamics and Drives of Machines
  • Fluid Mechanics and Heat Transfer
  • Applied Material Sciences
  • Fatique of Gears and Shafts
  • Mechanics
  • Design
  • Fast Prototyping and Modern Manufacturing
  • Materials Science
  • Basic Mechanical Engineering
  • Computer Aided Design
  • Manufacturing
  • Modern Physics
  • Fluid Mechanics and Thermodynamics
  • Design and Maintenance of Machines
  • Advanced Mechanical Engineering
  • Automatics and Robotics
  • Energy Resources and Conversion
  • Dynamics of Machines

Każdy student ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING ma możliwość realizacji części studiów w uczelni zagranicznej.

magister inżynier

2 lata

Absolwent ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING jest przygotowany do pracy m.in. w biurach konstrukcyjnych przedsiębiorstw, głównie przemysłu lotniczego, maszynowego, motoryzacyjnego, sprzętu gospodarstwa domowego, obrabiarkowego. Znajdzie także pracę w przemyśle oraz innych placówkach eksploatujących i serwisujących układy mechaniczne oraz maszyny i urządzenia, w których są one zastosowane.

Nabyte w trakcie studiów umiejętności pozwalają również na założenie prywatnych firm wytwórczych lub/i usługowych. Tak szerokie możliwości zatrudnienia wynikają z dużej uniwersalności zdobytego wykształcenia, obejmującego oprócz wiedzy inżynierskiej również: wiedzę z informatyki, organizacji i zarządzania, języków obcych, marketingu i przedmiotów humanistycznych. Studenci w toku studiów nabywają szereg umiejętności miękkich, tj. praca w grupie, zarządzanie czasem i  zespołem, określanie priorytetów, techniki negocjacji.

Absolwenci programu ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING są przygotowani do rozwiązywania zaawansowanych problemów inżynierskich przy zastosowaniu profesjonalnego oprogramowania, a także do prowadzenia badań. Mogą aplikować o przyjęcie na studia trzeciego stopnia (doktoranckie).