Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

mgr inż. Martyna Marszał, starszy technik laboratoryjny w Państwowym Instytucie Badawczym

Kobieta stoi w laboratorium.

Bezpośrednio po studiach na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów rozpoczęłam pracę w Zakładzie Ochron Osobistych Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. Realizuję działania, których głównym zadaniem jest poprawa warunków i bezpieczeństwa ludzi w środowisku pracy, poprzez wykorzystanie do tego celu środków ochrony indywidualnej takich jak szelki bezpieczeństwa lub amortyzatory włókiennicze.

Rozwój i nauka są nierozerwalnie wpisane w moją pracę, ale to właśnie wypracowane na studiach podstawy z zakresu nauk technicznych, humanistycznych i artystycznych pomagają mi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Włókiennictwo jest ściśle powiązane z wieloma dziedzinami nauki, co pozwala mi spojrzeć na pracę z szerszej perspektywy, jednocześnie nie zamykając mojej ścieżki zawodowej w jednej, wąskiej specjalizacji. Studia wykształciły we mnie to, czego próżno szukać w książkach. Pozwoliły mi doświadczyć nie tylko smak sukcesu, ale także niepowodzenia. Relacje ze Studentami i Wykładowcami były szansą do rozwijania umiejętności miękkich, co ma niebagatelne znaczenie w każdej dziedzinie życia. Mogę śmiało stwierdzić, że wiedza zdobyta na studiach pierwszego i drugiego stopnia pomaga mi sprostać nieustannym wyzwaniom, które towarzyszą mi każdego dnia w mojej pracy zawodowej.